Ana Sayfa Kent ABB pandemi boyunca sağlık çalışanlarından nikah ücreti almayacak

ABB pandemi boyunca sağlık çalışanlarından nikah ücreti almayacak

Ankara Büyükşehir Belediyesi (ABB) pandemi süresi boyunca sağlık personelinden nikah ücreti almayacak.

Ankara Büyükşehir Belediyesi COVID-19 pandemisi boyunca sağlık çalışanlarından nikah ücreti almayacak. Büyükşehir Belediye Meclisi’nde gündeme gelen ve oybirliğiyle kabul edilen uygulama ile bundan sonra uluslararası aile cüzdanı ücreti hariç evlendirme ile ilgili diğer ücretler kamu ve özel sektörde çalışan sağlık çalışanlarından alınmayacak.

Oy birliğiyle kabul edildi

Büyükşehir Belediye Meclisi Ağustos ayı toplantısında Başkan Yavaş imzasıyla gündeme gelen uygulama oy birliği ile kabul edildi. Kararda şöyle denildi:

“Pandemi sürecinde büyük bir özveri ile hizmet veren ‘Sağlık Meslek Mensupları ile Sağlık Hizmetlerinde Çalışan Diğer Meslek Mensuplarının İş ve Görev Tanımlarına Dair Yönetmelik’ kapsamına giren kamu ya da özel sektörde çalışmakta olan tüm sağlık personelinin ‘sağlık personeli’ olduğunu belgelendirmeleri ve Büyükşehir Belediyesi sınırları içinde nikah işlemini yapmak istemeleri halinde Uluslararası Aile Cüzdan bedeli hariç olmak üzere belediyemiz tarafından alınan evlendirme ile ilgili diğer hizmet ücretlerinin alınmaması hususunda karar almak üzere…”

Başkent’te görev yapan ve evlenmek isteyen sağlık çalışanları, Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı bünyesinde hizmet veren Evlendirme Müdürlüğü’ne başvurmaları halinde 140 TL olan Uluslararası Aile Cüzdanı ücreti hariç oda ve dış nikah ücreti ödemeyecek. (ANKA)

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz