Ana Sayfa Kültür-Sanat Altın Portakal, 3 Ekim’de 57’nci kez başlıyor

Altın Portakal, 3 Ekim’de 57’nci kez başlıyor

Antalya Altın Portakal Film Festivali'nin 57'ncisi bu yıl 3-10 Ekim arasında yapılacak.

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’in sağlık durumundaki belirsizlik nedeniyle tarihi netleşmeyen Altın Portakal Film Festivali’nin açılışının 3 Ekim’de yapılacağı duyuruldu. Bu yıl 57’ncisi düzenlenecek Antalya Altın Portakal Film Festivali, Böcek’in hastanede COVID-19 tedavisi görüyor olması nedeniyle kortejsiz başlayacak.

Antalya Altın Portakal Film Festivali, 3 Ekim akşamı sunuculuğunu Yekta Kopan’ın yapacağı törenle başlayacak. Festival, Antalya Büyükşehir Belediyesi Televizyonu, Kanal V ve Festivalin sosyal medya hesaplarından 19.30’dan itibaren izlenebilecek.

Festival biletleri Biletix üzerinden ve Atatürk Kültür Merkezi (AKM) gişelerinden temin edilebilecek. İndirimli bilet ücretleri 3 TL, tam bilet ücretleri 5 TL olacak. “Yıldızların Altında” 3 açık hava sinemasında gerçekleşecek Ulusal Kısa Metraj ve Belgesel Film Yarışması gösterimleri ise ücretsiz olacak.

Gösterimler, Yıldızların Altında adı verilen üç ayrı açık hava sinemasında yapılacak

Bu yılki festivalin idari direktörlüğünü Cansel Tuncer, yönetmenliğini Ahmet Boyacıoğlu, sanat yönetmenliğini Başak Emre, Antalya Film Forum’un yöneticiliğini ise Olena Yershova Yıldız üstleniyor.

Cam Piramit Yanı’nda kurulan “Yıldızların Altında 1″ açık hava sinemasında Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması, Konyaaltı Sahili’nde kurulan “Yıldızların Altında 2″ açık hava sinemasında Uluslararası Uzun Metraj Film Yarışması ve AKM yanındaki Amfi Tiyatro’da kurulan “Yıldızların Altında 3″ açık hava sinemasında Ulusal Belgesel ve Kısa Metraj Film Yarışması filmleri gösterilecek.

Ulusal Belgesel ve Kısa Metraj Filmleri’nin gösterimleri sonrasında yönetmen ve film ekiplerinin katılımıyla söyleşiler düzenlenecek. Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması’nda yer alan filmlerin söyleşileri ise gösterimlerinin ertesi gününde saat 11.00 ve 12.30’da AKM önünde kurulan basın merkezinde yapılacak.

Sağlık çalışanları da unutulmadı

Salgın önlemlerine dikkat edilecek açık hava gösterimlerinde, ateş ölçümü yapılacak, sosyal mesafeli oturma düzenine uyulacak, maske takmak zorunlu olacak.

Koronavirüsle mücadele kapsamında gündemde olan sağlık çalışanlarını da unutmayan Antalya Altın Portakal Film Festivali, Yıldızların Altında 1 ve Yıldızların Altında 2 açık hava sinemalarında yapılacak biletli gösterimlerde, her seans için sağlık çalışanlarına 50 adet davetiye ayırdı. Sağlık çalışanları, davetiyelerini çalışan kimliklerini göstererek Antalya Kültür Merkezi’ndeki gişelerden alabilecek. (MÖ)

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz