Ana Sayfa Gazetecilik Ankara Büyükşehir Belediyesi’nden yerel gazetelere destek: “Ankara gazetelerini okuyor” kampanyası başlatıldı

Ankara Büyükşehir Belediyesi’nden yerel gazetelere destek: “Ankara gazetelerini okuyor” kampanyası başlatıldı

Ankara Büyükşehir Belediyesi (ABB), Basın İlân Kurumu (BİK) iş birliği ile Ankara'da resmî ilân yayımlayan gazetelerin okunurluğunun artması için gazeteler adına tanıtım kampanyası başlattı.

BİK Ankara Şube Müdürlüğü’nün girişimiyle Ankara merkezde yayın hayatını sürdüren ve BİK aracılığıyla resmî ilân yayınlanan gazetelerin okunurluğunu arttırmak için Bilboard ve raket olarak adlandırılan açık hava tanıtım panolarına “Ankara Gazetelerini Okuyor” sloganı ile afişler asıldı. Ankara Büyükşehir Belediyesi ve Basın İlân Kurumu logolarının yer aldığı afişler, Ankaralıları Ankara gazetelerini okumaya davet ediyor.

Gazetelerimiz için değerli bir destek

Basın İlan Kurumu Ankara Şube Müdürü Murat Yürekli, Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin Ankara’da yayın yapan gazetelere verdiği desteğin öneminden bahsetti ve şöyle konuştu:

“Geçtiğimiz ay Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın Koordinatörü sayın Volkan Memduh Gültekin’in de katılımı ile gazetelerimizin temsilcileri ile bir araya gelmiştik. Bu toplantıda Ankara merkezde yayın yapan gazetelerimizin desteklenmesi noktasında birtakım kararlar alınmıştı. Özellikle tanıtım araçlarının kullanılarak gazetelerin bilinirliliğinin arttırılmasına katkıda bulunmak adına bugün merkezde ve merkez ilçelerinde bulunan billboard ve raket olarak adlandırılan açık hava tanıtım panolarına ‘Ankara Gazetelerini Okuyor’ sloganı ile afişler asıldı. Ben gazetelerimiz adına Büyükşehir belediye Başkanımız sayın Mansur Yavaş’a teşekkürlerimi sunuyorum.”

Konuşmasına Ankara’daki gazetelere sunulan katkıların süreceğini söyleyerek devam eden Yürekli, şu ifadeleri kullandı: “Özellikle Ankara’daki gazetelerimize önümüzdeki süreçte de gerek gazeteler için okuma stantlarının oluşturulması gerekse diğer katkıların sunulması noktasında da Büyükşehir Belediyemizin katkılarının süreceğine inancım tamdır. Bu destek gazetelerimiz için değerli bir destektir” (RA)

Ankara Büyükşehir Belediyesi ve Basın İlân Kurumu’nun afişleri:

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz