Ana Sayfa Sağlık Ankara’da avukatlar için büyük tehlike: Adliyeler virüs yuvası haline geldi

Ankara’da avukatlar için büyük tehlike: Adliyeler virüs yuvası haline geldi

Avukat Hakları Grubu Ankara (AHG-A), salgın döneminde avukatların sağlıkları için risk oluşturan çalışma koşullarını ortaya çıkaran durumu paylaştı. Hayat Eve Sığar (HES) uygulamasının verilerini paylaşan AHG-A, Batı Adliyesi’nin salgından en çok etkilenen yerlerden biri olduğuna dikkat çekti. Avukatlar tarafından bu durum sosyal medyada tepkiyle karşılandı.

Avukatlar Koronavirüs pandemisi gölgesinde 1 Eylül’de açılışı yapılan yeni adli yılda sağlıksız koşullarda çalışmaya devam ediyor. Avukat Hakları Grubu Ankara (AHG-A) sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla, Ankara Batı Adliyesi’ndeki virüs tehlikesini gözler önüne serdi. AHG-A duruma ilişkin Twitter hesabından yaptığı paylaşımla, “Bu koşullar altında adliyeler açıkça virüs yuvası haline gelmiştir” ifadelerini kullandı.

“Sağlık tehlikesi gün geçtikçe artıyor”

Bakanlığın temas takip sistemi olan HES uygulaması aracılığıyla alınan ekran görüntüsünü paylaşan AHG-A, Batı Adliyesi’nin salgının tam ortasında kaldığını şu ifadelerle duyurdu:

“Coronavirüs salgınının bilinçsiz bir şekilde arttığı Ankara’da adliye ve çevrelerindeki sağlık tehlikesi gün geçtikçe artmaya devam ediyor. Sincan (Ankara Batı) Adliyesi çevresi  yüksek risk altında. Bu koşullar altında adliyeler açıkca virüs yuvası haline gelmiştir. #Covid_19”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz