Ana Sayfa İklim Antalya, Muğla, Mersin, Adana, Osmaniye afet bölgesi ilan edildi

Antalya, Muğla, Mersin, Adana, Osmaniye afet bölgesi ilan edildi

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan sosyal medya hesabından, yaşanan orman yangınlarından etkilenen bölgelerin AFAD tarafından “Genel Hayata Etkili Afet Bölgesi” ilan edildiğini duyurdu.

Türkiye’nin birçok noktasında peşi sıra çıkan ormanları yangınlarını kontrol altına alma, söndürme ve soğutma çalışmaları hâlâ devam ediyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan günler sonra beklenen açıklamayı sosyal medya hesabından yaptı. yapılan açıklamaya göre; Antalya, Mersin, Muğla, Adana ve Osmaniye’de yangından etkilenen ilçelerde afet bölgesi ilan edildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklaması şöyle:

Erdoğan’ın açıkladığı bölgeler ise şöyle:

“Antalya’nın Manavgat, Akseki, Alanya, Gündoğmuş ve Gazipaşa ilçelerinde yangından etkilenen tüm mahalleler; Muğla’nın Marmaris, Bodrum, Milas, Köyceğiz ve Seydikemer ilçelerinde yangından etkilenen tüm mahalleler; Mersin’in Aydıncık ve Silifke ilçelerinde yangından etkilenen tüm mahalleler; Adana’nın Aladağ, İmamoğlu, Karaisalı ve Kozan ilçelerinde yangından etkilenen tüm mahalleler; Osmaniye’nin Merkez ve Kadirli ilçelerinden yangından etkilenen tüm mahalleler, AFAD tarafından ‘Genel Hayata Etkili Afet Bölgesi’ ilan edildi.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz