Ana Sayfa Kent Atak zamanlarında MS hastalarının yaşadığı görme bozukluğuna dikkat çeken fotoğraf sergisi ziyarete...

Atak zamanlarında MS hastalarının yaşadığı görme bozukluğuna dikkat çeken fotoğraf sergisi ziyarete açıldı

MS hastalarının atak zamanlarında yaşadıkları görme sorunlarına dikkat çekmek için, Ankara Multipl Skleroz (MS) Derneği'nin hazırladığı “MS’in Vizöründen 45 Kare” isimli sergi, bugün sanal ortamda sanatseverlerle buluştu.

Ankara Multipl Skleroz (MS) Derneği’nin hazırladığı “MS’in Vizörü Sosyal Projesi”, MS hastalarının atak zamanlarında yaşadığı görme sorunlarına dikkat çekmek amacıyla çok sayıda MS hastasının çektiği net ve bulanık karelerden oluşan fotoğraflarla sanatseverlerle buluştu.

Sergide, Hatice Hande Kapan, Merve Gül Bayzat, Nur Serra Karhan, Oğuz Marangoz ve Nisa Balcı’nın gözünden 45 kare fotoğraf yer aldı.

Ankara MS Derneği böyle bir sergi fikrinin nasıl doğduğunu şu ifadelerle açıkladı: “Bu hastalıkta görme kaybı herkeste farklı orandadır. Fotoğraf makinalarının ve telefon kameralarının otomatik netliğinden yararlanmadan çekilen kareler bu görme kayıp farkını daha doğru ortaya çıkarır. Net fotoğraflar da var sergimizde elbette. Çünkü bazen net de görüyoruz. İşte hem net karelerin hem de “bu net değil” denilen ve silinmesine karar verilen karelerin çöpe değil de, msinvizoru@gmail.com adresine gönderilmesine başlanması ile bir sergi hayali doğdu.”

Sanal ortamda bugün sanatseverlerle buluşan sergi 10 gün boyunca ziyarete açık olacak.

Sergiye şuradan ulaşılabilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz