Ana Sayfa Politika Avrasya’dan yeni anket: Erdoğan’ı başarısız bulanların oranı yüzde 40

Avrasya’dan yeni anket: Erdoğan’ı başarısız bulanların oranı yüzde 40

Avrasya Araştırma yaptığı son anket sonuçlarını kamuoyuyla paylaştı. Araştırma sonuçlarına göre, Erdoğan'ın tekrar Cumhurbaşkanı adayı olma durumunda oy vermeyeceklerini söyleyen katılımcıların oranı yüzde 46,8 oldu.

Avrasya Araştırma Şirketi tarafından yapılan son anketin sonuçları, şirket başkanı Kemal Özkiraz tarafından, Gökhan Özbek’in YouTube kanalında kamuoyuyla paylaşıldı. Yapılan araştırmada Erdoğan’ın tekrar Cumhurbaşkanı adayı olması durumunda oy vermeyeceğini söyleyen katılımcıların oranı yüzde 46,8 oldu. Ayrıca araştırmada ortaya çıkan önemli bir sonuçta bir süredir kamuoyunu meşgul eden Ayasofya konusuyla ilişkili olu. Araştırmaya katılan katılımcılar Ayasofya’nın cami olarak açılmasının siyasi tercihlerini etkilemediğini ortaya koydu.

Yüzde 40 Erdoğan’ı başarısız buluyor

Yapılan anket sonucunda “Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan’ı genel olarak başarılı buluyor musunuz?” sorusuna, katılımcıların yüzde 40,2’si başarısız buluyorum şeklinde cevapladı. yüzde 28,9’u başarılı bulduğunu belirtirken, yüzde 30,9’u ise ne başarılı ne başarısız buluyorum şeklinde cevapladı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz