Ana Sayfa Sağlık Avrupa’da toplam 15 milyon, Doğu Avrupa’da 5 milyondan fazla COVID-19 vakası var

Avrupa’da toplam 15 milyon, Doğu Avrupa’da 5 milyondan fazla COVID-19 vakası var

COVID-19 tüm dünyada yükselişini sürdürüyor. Tüm Avrupa'da görülen vaka saysı 15 milyonu, Doğu Avrupa'daki vaka sayısı da 5 milyonu geçti.

Bütün dünyada yükselişe geçen COVID-19 henüz yavaşlatılabilmiş değil. Reuters’ın hazırladığı bir rapor da bu gerçeği gözler önüne seriyor. Rapora göre Avrupa’daki hükümetler artan vakaları dizginlemek için önlemler alırken bölgedeki toplam vaka sayısı 15 milyonu geride bıraktı. Doğu Avrupa alt bölgesindeki COVID-19 vakalarının sayısı Cumartesi günü 5 milyonu geçti.

Beyaz Rusya, Bulgaristan, Çek Cumhuriyeti, Macaristan, Polonya, Moldova, Romanya, Rusya, Slovakya ve Ukrayna’yı kapsayan bölge, Avrupa’da rapor edilen en yüksek COVID-19 vakası sayısına sahip.

Doğu Avrupa, geçen hafta ortalama olarak tek bir günde 82.000’den fazla vaka bildirirken, buna ortalama olarak günde 1.500’den fazla ölüm eklendi. Dünyada en çok vakaya sahip ilk 20 ülke arasında Rusya, Polonya ve Ukrayna yer alıyor.

Avrupa şimdiye kadar 15 milyondan fazla COVID vakası bildirdi ve bu da onu en fazla vakaya sahip bölge haline getirdi. Reuters’ın raporuna göre, Latin Amerika’dan sonra bölgelere göre dünyanın ikinci en yüksek seviyesi Avrupa’da 346 binden fazla ölüm kaydedildi.

Kaynak: Reuters

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz