Ana Sayfa Politika Babacan: TTB veya Eczacılar Birliği, ‘Bu aşı güvenilirdir’ derse ben o zaman...

Babacan: TTB veya Eczacılar Birliği, ‘Bu aşı güvenilirdir’ derse ben o zaman inanırım

Medyascope TV’de Ruşen Çakır’ın konuğu olan DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, hükümetin güvenilirliğini yitirdiğini belirterek Çin aşısıyla ilgili de “Tabipler Birliği veya Eczacılar Birliği, bağımsız ve tarafsız şekilde çıkıp derlerse ki bu aşı güvenilirdir, ben o zaman inanırım” dedi.

Medyascope TV’de Ruşen Çakır’ın konuğu olan DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, aşıyla ilgili tavsiyenin hükümetten olmaması gerektiğini belirterek “Bağımsız, tarafsız, güvenilir meslek örgütlerinden gelmesi lâzım. Eğer meslek örgütleri, yani konunun tam uzmanları, örneğin Tabipler Birliği veya Eczacılar Birliği, bağımsız ve tarafsız şekilde çıkıp derlerse ki bu aşı güvenilirdir ve biz bunu halkımıza tavsiye ediyoruz, ben o zaman inanırım” ifadelerini kullandı.

Bilim Kurulu’ndan dahi saklayan bir yaklaşım var

Bugünkü hükümetin artık sağlık konusunda güvenirliğini yitirdiğini vurgulayan Babacan, “Çünkü rakamlar konusunda gerçeği halkından saklayan bir hükümetin yaptığı aşı tavsiyesine ben şahsen güvenmekte zorluk çekiyorum. Hatta bu vaka sayısıyla ilgili biliyorsunuz bir Bilim Kurulu üyesi çıktı, vakaları biz de bilmiyorduk, 30 bin küsur açıklanınca biz de öğrendik, dedi. Düşünebiliyor musunuz, gerçekleri Bilim Kurulu’ndan dahi saklayan bir yaklaşım var burada” diye konuştu. (BB)

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz