Ana Sayfa Gazetecilik Bahçeli’nin hedef gösterdiği gazeteci Sevilay Yılman: “Telefonlarım susmuyor”

Bahçeli’nin hedef gösterdiği gazeteci Sevilay Yılman: “Telefonlarım susmuyor”

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin paylaşımlarıyla hedef gösterdiği gazetecilerden biri olan Sevilay Yılman, Bahçeli’nin tweetleri sonrası telefonlarının susmadığını ifade etti. Yılman, “Telefonlarım susmuyor. Bir tweetiniz yüzünden insanları böyle korku sarması gerçekten anlaşılır gibi değil" diyerek tepki gösterdi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Twitter’dan yayınladığı mesajlarda dün 6 gazeteciyi isim vererek hedef göstermişti. Bahçeli, gazeteciler Necdet Saraç, Şaban Sevinç, Ali Haydar Fırat, Hakan Bayrakçı, Orhan Bursalı ve Sevilay Yılman’ı “CHP’nin tetikçisi” olmakla suçlamış, “farklı televizyon ekranlarda CHP’nin hem sözcülüğünü hem seçim kulisi yapan ücretli tetikçilere üzülüyorum, durmadan yırtınıp kendilerini paralıyorlar” ifadelerini kullanmıştı.

Bahçeli’nin paylaşımlarıyla hedef gösterdiği gazetecilerden biri olan Sevilay Yılman, Bahçeli’nin tweetleri sonrası telefonlarının susmadığını ifade etti. Yılman, “Telefonlarım susmuyor. Bir tweetiniz yüzünden insanları böyle korku sarması gerçekten anlaşılır gibi değil” diyerek tepki gösterdi.

Yılman, Bahçeli’ye şu ifadelerle cevap verdi:

“Sayın Devlet Bahçeli, şahsımı hedef gösterdiğiniz bu tweet dolayısıyla telefonum susmuyor. Ailem başta olmak üzere eş dost arayıp; ‘Dikkat et çünkü artık her an başına bir şey gelebilir’ diyor. Bir tweetiniz yüzünden insanları böyle korku sarması gerçekten anlaşılır gibi değil. Bir de çok tuhaf ama ne ekranda ne de yazımda ‘erken seçim olacak’ gibi bir ifadem asla olmadı. Tersini savundum hep! Çünkü yeni sistemde bunun kararının da Cumhurbaşkanı kararnamesi veya meclisin 4’te 3 çoğunluğu ile mümkün olduğunu iyi bilen bir gazeteciyim! Ayrıca beni takip edenler kabul edeceklerdir: İktidara da muhalefete de gerektiğinde eleştirel yaklaşımı olan; iktidara ya da muhalefete kategorik yandaş ya da kategorik karşıt bir gazeteci değilim. Ya birileri yanlış bilgi vermiş benimle ilgili ya da siz isimleri karıştırdınız!”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz