Ana Sayfa Ekonomi Bakanlık’tan yapılan doğum yardımı en çok 300 tane bebek bezi ediyor

Bakanlık’tan yapılan doğum yardımı en çok 300 tane bebek bezi ediyor

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Eylül ayına ilişkin doğum yardımı uygulaması kapsamında yarın itibarıyla ailelere, birinci bebek için 300 TL, ikincisi için 400 TL, üçüncü ve sonrakiler için de 600 TL yardım yapacaklarını duyurdu. Raflardaki bebek bezi fiyatları ise el yakıyor.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Eylül ayına ilişkin doğum yardımı kapsamında 83 bin anneye toplamda 36,7 milyon TL ödeme yapacaklarını açıkladı. Selçuk, yaptığı yazılı açıklamada, doğum yardımlarının, herhangi bir gelir kıstasına bakılmaksızın yeni doğum yapan tüm anneleri kapsadığını kaydetti. Doğum yardımı için başvuran annelerin, birinci bebekleri için 300, ikincisi için 400, üçüncü ve sonrakiler için de 600 lira ödeme yapılacağını belirtti.

Selçuk, uygulamanın başladığı günden bugüne kadar 4,7 milyon anneye toplamda 2,5 milyar TL doğum yardımı yaptıklarını kaydetti.

Bebeklerin en temel ihtiyacı olan ve kimi ailelerin ulaşmakta zorlandığı bebek bezlerinin fiyatları ise cep yakıyor. Marketlerde satılan bebek bezlerinin tanesi ise 90 kuruşa mal oluyor. Orta kalitede bir bebek bezinde ise tane fiyatı 1,5 TL’ye kadar yükselebiliyor. (MA)

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz