Ana Sayfa Politika Barış Yarkadaş paylaştı: “Atatürk’e yapılanı sindiremiyoruz”

Barış Yarkadaş paylaştı: “Atatürk’e yapılanı sindiremiyoruz”

Barış Yarkadaş sosyal medya hesabından kendisine gönderilen bir fotoğrafı paylaştı. Yarkadaş'a Sinop Boyabat Bağlıca Köyü'nden gönderilen fotoğrafta okulun bahçesine bulunan Atatürk büstünün üzerinin bezle örtüldüğü görülüyor.

CHP 26. Dönem Milletvekili Barış Yarkadaş’ın sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım tarikat üyelerinin Atatürk’ün büstünün üzerini örttüğünü ortaya çıkardı. Kendisine gönderilen bir fotoğrafı paylaşan Yarkadaş, tarikat üyelerinin camide değil kasıtlı olarak okul bahçesinde namaz kıldığını belirtti. Sinop Boyabat Bağlıca Köyü’nden gönderilen fotoğrafta okulun bahçesine bulunan Atatürk büstünün üzerinin bezle örtüldüğü görülüyor. Yarkadaş konuya ilişkin tepkilerini şu sözlerle dile getirdi:

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, Atatürk’e hakaret ederse, tarikat da bunu yapar! Sinop Boyabat Bağlıca Köyü’ndeki okulun bahçesinde namaz kılan bir grup tarikat mensubu, ATATÜRK heykelinin üstünü bezle örttü. Köyde cami olmasına rağmen, okulun bahçesinde namaz kıldılar.”

“Atatürk’e yapılanı sindiremiyoruz”

“Bu fotoğrafı bana gönderen köylü yurttaşımız telefonda adeta isyan etti ve ‘Cami dururken, bilinçli olarak okulun bahçesine geliyorlar ve Atatürk büstünün üstünü örterek saf tutuyorlar. Bez dünden beri örtülü. Bunlar bir tarikat.. Atatürk’e yapılanı sindiremiyoruz’ dedi.”

Paylaşımdan sonra örtü kaldırıldı: “Yanlış analaşıldık”

“Bu twitlerimden sonra köyden arayan bir yurttaşımız şunu söyledi: ‘Alevilerin yoğun yaşadığı bir köye tarikat girmeye çalışıyor. Ancak köylüler izin vermiyor. Namaz kılanlar da örtüyü twitlerden sonra kaldırdılar. Yanlış anlaşıldıkları için üzgünler. Atatürk’e saygısızlık niyetlerinin olmadığını söylüyorlar. Bunu da kamuoyuna duyurmanızı istediler. Örtünün yanlış anlaşılmasından ve ortaya çıkan tablodan onlar da rahatsız olmuş. ÖRTÜ, Atatürk büstünün üstünden kaldırıldı. Köydeki büst eski haline döndü. Herkesin bayramını kutluyorlar.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz