Ana Sayfa Ekonomi BDDK: Kurumumuza ait gibi görünen sahte internet siteleri ile banka müşterileri hedef...

BDDK: Kurumumuza ait gibi görünen sahte internet siteleri ile banka müşterileri hedef alınıyor

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) yaptığı açıklama ile dolandırıcılara karşı uyarıda bulundu. BDDK’den yapılan açıklamada, “Kurumumuz tarafından düzenlenmiş gibi görünen sahte internet sitelerinin arttığı ve bu siteler vasıtasıyla banka müşterilerinin hedef alındığı görülmektedir” denildi.

BDDK yaptığı açıklama ile dolandırıcılara karşı uyarıda bulundu. BDDK’den yapılan açıklamada, “Kurumumuz tarafından düzenlenmiş gibi görünen sahte internet sitelerinin arttığı ve bu siteler vasıtasıyla banka müşterilerinin hedef alındığı görülmektedir” denildi.

Sahte sitelerin, BDDK ismi ve logosu ile BDKK internet sitesinin taklit edilmesi ile hazırlandığı belirtilen açıklamada, “BDDK tarafından düzenlenmiş gibi görünen kredi kampanyasına katılım, kredi kartı masraf geri ödeme kampanyasına katılım, kolay kredi kullanımı gibi vaatler sunmakta ve kullanıcılardan T.C. kimlik numarası, doğum tarihi, isim, cep telefonu, hesap numarası, kullanıcı parolası, kredi kartı numarası, banka kullanıcı kodu ve şifresi gibi kişisel bilgilerin girilmesi talep edilmektedir” ifadesi kullanıldı.

Söz konusu siteler için erişimin engellenmesi, sorumluların tespiti ve cezalandırılması için gerekli idari ve hukuki süreçlerin başlatıldığı belirtildi.

BDDK’nin açıklamasında, “BDDK kredi veren bir kurum değildir ve kredi vermek, internet sitesi vasıtasıyla banka masraflarının iadesi gibi nedenlerle yukarıda bahsi geçen bilgileri talep etmemektedir. Herhangi bir mağduriyet yaşanmaması adına yukarıda belirtilen hususların duyurulmasında fayda mülahaza edilmektedir” denildi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz