Ana Sayfa Politika Bir milletvekili 45 kez Koronavirüs testi yaptırmış

Bir milletvekili 45 kez Koronavirüs testi yaptırmış

Bir milletvekilinin arkadaş sohbetinde şimdiye kadar 45 kez test yaptırdığını açıkladığı iddia edildi.

Hürriyet Yazarı Nuray Babacan, ismini açıklamadığı bir milletvekilinin arkadaş sohbetinde şimdiye kadar 45 kez test yaptırdığını açıkladığını aktardı.

Koronavirüs testlerine ulaşma sorunu yaşandığı ve siyasilere ayrıcalık yapıldığı eleştirilerinin olduğu dönemde, AKP Hatay Milletvekili Hacı Bayram Türkoğlu’nun bir ayda 8 test yaptırdığını açıklaması tepki yaratmıştı.

Hürriyet Yazarı Nuray Babacan bugünkü yazısında, Meclis’te düzenli ve hızlı yapılan COVID-19 testleri için PCR testi cihazı kurulduğunu, Meclis içinde yapılan testlerden başka yerlere gönderilmeden kısa sürede sonuç alındığını aktardı. Babacan son verilere göre, Meclis’te 250’ye yakın personelde pozitif vaka saptanmış olduğu bilgisini de verdi.

Bu süreçte siyasiler arasında Koronavirüs tedavisi görenlerin sayısının ise açıklanmayanlar hariç 15’e ulaştığını ifade eden Babacan, bir milletvekilinin arkadaş sohbetinde şimdiye kadar tam 45 kez test yaptırdığını söylediğini kaydetti.

Babacan, yazısında söz konusu iddiayı şu ifadelerle aktardı:

“Özellikle iktidar partisinde, Cumhurbaşkanlığı ve partide yapılan her toplantı öncesi test yaptırma zorunluluğu var. Bir parti yöneticisi oturup şimdiye kadar kaç test yaptırdığını hesapladı ve 45 kez test olduğu ortaya çıktı. Arkadaşlarına gerekçesini anlatmak zorunda kalan vekil, ‘Cumhurbaşkanlığındaki her toplantıya gittiğimizde, genel merkezdeki her çalışma öncesinde test yaptırıyoruz. Ben ayrıca seçim bölgemdeki toplantılardan döndükten sonra evdekilere virüs taşıma korkusuyla ayrıca test yaptırıyorum’ derken, birçok arkadaşının kendisiyle aynı durumda olduğunu söyledi.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz