Ana Sayfa Yaşam Bursa’da 75 yaşındaki kadına yağma

Bursa’da 75 yaşındaki kadına yağma

75 yaşındaki kadın, nitelikli yağma ile mağdur edildi. Konuya ilişkin 4 kişi gözaltına alındı.

Bursa’nın Yıldırım İlçesi’nde 75 yaşındaki N.K., aynı apartmanda yaşayan akrabasının azmettirdiği kişiler tarafından soyuldu. Yüzleri kapalı bir şekilde yaşlı kadının evine giren O.T. ve M.D., kurusıkı bir tabanca gösterdi, yaşlı kadının iki altın bileziğini ve iki altın yüzüğünü aldı. Asayiş Şube Müdürlüğü Gasp Büro Amirliği tarafından yapılan çalışmaların ardından güvenlik kameralarıyla tespit edilen O.T. ve M.D.’nin gözaltına alındığı bildirildi.

Yaşlı kadının akrabası, kız arkadaşından şüphelenmesini önlemeye çalıştı

Gözaltına alınan iki şüphelinin ifadelerine göre; yaşlı kadının akrabası M.A., iki şüpheliyi azmettiren kişiydi. Yaşlı kadının akrabası olan M.A.’nın kız arkadaşı aynı zamanda soyulan kadının evine temizliğe gidiyordu. Şüphelilerden alınan ifadeye göre, M.A.’nın kız arkadaşı A.A.’nın yaşlı kadının evinde kaybolan parayla ilgili olarak şüphelenmemesi için suçu azmettirdiği iddia edildi.

Nitelikli yağma suçu

Yağma suçunun sonucunda ortaya çıkın durum hırsızlık suçuna benzese de yağma suçunun cezai yaptırımı daha ağır. Türk Ceza Kanunu’nun 148’ci maddesinde düzenlenmiş olan yağma suçunda, cebir veya tehditle başkasına ait bir malın alınmasını kapsıyor. Yağma suçunun bir silahla işlenmesi, birden fazla kişi tarafından işlenmesi, yaşlılar gibi kendini savunmayacak kişilere yönelik işlenmesi ya da kişinin kendini tanınmayacak hale koyması ile işlenmesi cezai sorumluluk artırılıyor. Yaşanan olayda; birden fazla kişi tarafından 75 yaşındaki kadına karşı yüzlerini kapatarak ve silah göstererek işlenmesi nitelikli yağmanın tipik bir örneğini oluşturuyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz