Ana Sayfa Gazetecilik Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutlayan Sağlık Bakanı’na gazeteciler Özge Uyanık’ı hatırlattı

Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutlayan Sağlık Bakanı’na gazeteciler Özge Uyanık’ı hatırlattı

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle mesaj yayımlayan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya soru sorulmasına izin verilmeyen ve daha sonra WhatsApp grubundan çıkarılan Yol TV muhabiri Özge Uyanık hatırlatıldı. Bakan'ı eleştiren gazeteciler “Özge Uyanık’ın günü de kutlu olsun mu?” diye sordu.

Fahrettin Koca 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü için Twitter hesabından gazetecilere yönelik mesaj yayımladı. Koca’nın mesajına gazetecilerden tepki geldi. Gazeteciler, Bakan Koca’ya önce soru sorulmasına izin verilmeyen daha sonra da Sağlık Bakanlığı’nın basınla iletişim için kurulan WhatsApp grubundan çıkarılan Yol TV muhabiri Özge Uyanık’ı hatırlattı.

Bakan Koca’nın mesajına yorum yapan ve alıntılayarak paylaşan gazeteciler konuyla ilgili tepkilerini gösterdi.

Medyascope’tan Ruşen Çakır, Fahrettin Koca’nın çalışan gazeteciler arasında ayrımcılık yaptığını belirterek “Çalışan gazeteciler arasında ayrımcılık yapmadığı günleri de görme fırsatımız olur” dedi.

Olaya tepki gösteren Mezopotamya Ajansı Muhabiri Emrullah Acar ise “Soru sorduğu için WhatsApp iletişim grubundan çıkarttığınız meslektaşımız Özge Uyanık’ın günü de kutlu olsun mu?” diye tepki gösterdi.

Muhabir Rümeysa Teksan ise basın toplantılarında kendilerinin soru sorulmasına izin verilmediğini belirterek “5 aydır git gel git gel o mikrofon bir kere elimize gelmedi” diyerek Bakan Koca’ya tepki gösterdi.

Gazeteci Fırat Yeşilçınar da Yol TV muhabiri Özge Uyanık’ın geçtiğimiz günlerde soru sormasının engellendiğini ve Sağlık Bakanlığı WhatsApp grubundan çıkarıldığını hatırlatarak tepki gösterdi.

“Bizim de gazeteciler günümüz kutlu olsun mu Sayın Bakan?”

Soru sorulmasına izin verilmeyen ve iletişim grubundan çıkarılan Yol TV Muhabiri Özge Uyanık ise “Bizim de gazeteciler günümüz kutlu olsun mu Sayın Bakan?” diyerek tepki gösterdi.

Yol TV muhabirlerinden ve ana haber sunucusu Hazal Rojda Aslan ise “Bizsiz olsun diye elinizden geleni yapmıştınız halbuki” diyerek tepki göstedi. Uyanık’ın ve diğer gazetecilerin eleştiri ve yorumlarına Koca tarafından herhangi bir cevap verilmedi. Sağlık Bakanı gazeteci Uyanık’ın gruptan çıkarılması ve soru sorulmasına izin verilmemesiyle ilgili olarak da açıklama yapmamıştı. (BK)

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz