Ana Sayfa Yargı Cavit Dursun: “Çoklu baro sistemi fişleme demek”

Cavit Dursun: “Çoklu baro sistemi fişleme demek”

Çoklu baro projesine yönelik görüşlerini dile getiren Kayseri Barosu Başkanı Cavit Dursun, bu projenin fişlemenin önünü açacağını ifade etti.

Uzun bir süredir Türkiye’nin gündemini oluşturan Avukatlık Kanunu’nda düzenleme ve baro sisteminde değişiklik yapma çalışmalarında sona yaklaşılırken, yapılacak düzenlemenin çoklu baroya izin vereceği öngörülüyor. Gazete Pencere’de Seyit Tosun‘a açıklamalarda bulunan Aydın, Hatay ve Kayseri Baro Başkanları süreci değerlendirdi. Kayseri Barosu Başkanı Cavit Dursun, çoklu baro projesinin fişleme anlamına geldiğini ifade etti.

İktidara yakın barolara kayıt olur

Tosun’un haberine göre Kayseri Barosu başkanı Cavit Dursun, planlanan düzenlemenin hayata geçerek yeni baroların kurulmaya başladığı dönemde hakim ve savcı olmak isteyen kişilerin iktidara yakın barolara kayıt yaptıracağı durumların ortaya çıkacağını belirtti. Dursun, fişleme sürecinin yaşanacağının altını çizdi. Ayrıca habere göre Dursun, “düzenleme geçerse savunma ve avukatlık biter” ifadelerini kullandı.

“Savunma Yürüyüşü”nü ve Ankara’da durdurulmalarına ilişkin bilgiler aktaran Hatay Barosu Başkanı Ekrem Dönmez, yapılan yürüyüşün hukuka herhangi bir aykırılık oluşturmadığını ifade ederken, “hukuksuz bir şey varsa işlem yapılırdı ama öyle olmadı” dedi. Aydın Barosu Başkanı Gökhan Bozkurt ise kendilerinin çembere alınmalarını hatırlatarak, “çemberin içindekiler değil dışındakiler tutsak” ifadelerini kullandı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz