Ana Sayfa Yargı ÇHD’den tahliye talebinin reddine tepki: “Zorla müdahale cinayettir”

ÇHD’den tahliye talebinin reddine tepki: “Zorla müdahale cinayettir”

ÇHD üyesi avukatlar Ebru Timtik ve Aytaç Ünsal hakkında Adli Tıp Kurumu'nun "hapisanede kalmaları uygun değildir" raporu verilmesinin ardından tahliye için başvurdukları 37'nci Ağır Ceza Mahkemesi'nin tahliye talebini reddetmesi ÇHD tarafından tepkiyle karşılandı.

Nisan ayından bu yana adil yargılanma talebiyle ölüm orucunda bulunan Çağdaş Hukukçular Derneği (ÇHD) üyesi avukatlar Ebru Timtik ve Aytaç Ünsal hakkında Adli Tıp Kurumu’nun “hapisanede kalmaları uygun değildir” raporu verilmesinin ardından tahliye için başvurdukları 37’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nin tahliye talebini reddetmesi ÇHD tarafından tepkiyle karşılandı.

“Bu zorla müdahale kararıdır”

Dernek, tahliye talebinin reddedildiği kararda ölüm orucundaki avukatların tıbbi takip ve tedavilerinin sağlanması için savcılığa yazı yazılmasına ilişkin verdiği kararı hatırlatarak, tutukluk halinin hastanede devam etmesine ilişkin kararın zorla müdahale kararı olduğunu belirtti. ÇHD konuya ilişkin sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada zorla müdahalenin cinayet olduğunu şu ifadelerle dile getirdi:

“Derneğimiz üyesi Av. Ebru Timtik ve Av. Aytaç Ünsal ATK’nin ‘hapishanede kalamaz’ raporuna rağmen tahliye edilmedi.

Mahkeme verdiği kararda “tedavi için hastanede tutukluluk halinin devamı” dese de bu, açıkça zorla müdahale kararıdır.

Zorla müdahale cinayettir, suçtur!”

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz