Ana Sayfa Ekonomi CHP Gaziantep Milletvekili Yılmazkaya: Bir Gaziantepli olarak çok merak ediyorum bu fabrikalar...

CHP Gaziantep Milletvekili Yılmazkaya: Bir Gaziantepli olarak çok merak ediyorum bu fabrikalar nereye açıldı?

CHP Gaziantep Milletvekili Bayram Yılmazkaya, Gaziantep’te “300 yeni fabrika” ile ilgili açıklama yaptı ve “nerede” diye sordu.

CHP Gaziantep Milletvekili Bayram Yılmazkaya, açılışının duyurulduğu 300 işletme hakkında açıklamada bulundu. Açılışının duyurulduğu 300 işletmenin yaklaşık 200’ünün eski firmalardan oluştuğunu söyleyen Yılmazkaya, organize sanayi bölgelerindeki işyerlerine taşınan firmaların yeni açılmış gibi gösterildiğini belirtti. Yılmazkaya açıklamasında, “Sözde açılışı yapılan 300 yeni fabrika, 45 bin istihdam, 15 milyarlık yatırım yalan ve sansasyondan başak bir şey değil” değerlendirmesinde bulundu.

İçi boş, sanal açılışlar yapıldığını söyleyen Yılmazkaya, “Bir Gaziantepli olarak çok merak ediyorum; bu fabrikalar nereye açıldı? Yeni yapılan fabrika sayısı çok azken, ek binalar ve teşvik kredisi alanları yeni diye vatandaşa kimse yutturamaz” ifadelerini kullandı.

Yılmazkaya, açıklamasında şunları kaydetti:

“Her zamanki gibi bitmiş ekonomiyi iyiymiş gibi gösterme algısı, operasyonu yapılıyor. Haberi izleyen vatandaşlarımız için ekonomi yolunda, rayında algısı yaratıyorlar. Bari 50-100 deselerdi!

Gaziantep Vekili olarak ben de isterim ki; 300 değil 3000 yeni iş yeri açılsın, işsizlik azalsın, insanlarımız mutlu olsun ama maalesef! Bu yeni dedikleri fabrikaların çoğu teşvik kredisi alıp yeni makine veya ek bina ile depo eklenmesi sonucu yapılan eski fabrika ve işyerleridir.” (ERS)

 

Erdoğan’ın açtığı 300 fabrika: Çoğu küçük işletme, 45 yıllık olan da var BİM de var

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz