Ana Sayfa Politika CHP lideri Kılıçdaroğlu: Yeraltı dünyasına verilen destek Türkiye’de bir devlet krizi olduğunu...

CHP lideri Kılıçdaroğlu: Yeraltı dünyasına verilen destek Türkiye’de bir devlet krizi olduğunu gösterir

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, organize suç örgütü lideri Çakıcı'nın kendisine yönelik tehditlerini dikkate almadığını, bununla birlikte meşru siyasi partilerden Çakıcı'ya gelen desteğin Türkiye'de bir devlet krizi olduğunu gösterdiğini söyledi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Birleşik Kamu-İş Konfederasyonu heyetini kabul etti. Heyet Kılıçdaroğlu’na yapılan tehdidi kınadıklarını belirtirken CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu da “Biz Cumhuriyet Halk Partisi olarak öyle mafya bozuntularının belli siyasi partilerin desteğini alarak bize yönelik tehditleri asla ve asla dikkate almayız” dedi.

Birleşik Kamu-İş Konfederasyonu Genel Başkanı Mehmet Balık ve beraberindeki heyet, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nu ziyaret etti. Yapılan ziyarette Alaattin Çakıcı’nın tehdidine ilişkin Balık, “Size yapılan bu çirkin saldırıyı kınıyoruz. Sizlerin yanında olduğumuzu ve buranın demokratik bir hukuk devleti olduğunu aklına esen herkesin CHP gibi önemli bir partimizin genel başkanını tehdit edemeyeceğini buradan herkesle paylaşmak için geldik” değerlendirmesinde bulundu.

“Bize yönelik tehditleri asla ve asla dikkate almayız”

Kılıçdaroğlu da Çakıcı’nın tehdidi ile ilgili “Biz Cumhuriyet Halk Partisi olarak öyle mafya bozuntularının belli siyasi partilerin desteğini alarak bize yönelik tehditleri asla ve asla dikkate almayız” diye konuştu.

O tehdidi yapanların asla ve asla kendilerini yıldıramayacağını vurgulayan Kılıçdaroğlu, “Biz tarihsel geleneğimiz içinde Cumhuriyete sahip çıkmak, demokrasiye sahip çıkmak, insan haklarına sahip çıkmak, medya ve düşünceyi ifade etme özgürlüğüne sahip çıkmak gibi bir görev üstlenmiş durumdayız” dedi.

“Meşru siyasi partiler, mafya bozuntularından destek alarak kendi faaliyetini yürütebiliyorsa Türkiye Cumhuriyeti’ne ihanet ediyor demektir”

Bugün Türkiye’nin içinde bulunduğu tabloyu herkesin bildiğine dikkat çekerek şöyle konuştu:

Eleştiriyoruz. Siyasi partiler arasında sert eleştiriler olur hatta bazen dozu kaçabilir bu eleştirilerin. Bunlar bir şekilde toplumun kabul edebileceği tartışmalardır. Ama bu tartışmalara yeraltı dünyasının bazı aktörlerinin katılması ve o tartışmalara da meşru partilerin destek vermesi Türkiye’de bir devlet krizinin olduğunu gösterir. Hukuk devletinin olmadığını gösterir. Eğer meşru siyasi partiler yeraltı dünyasından, bazı mafya bozuntularından destek alarak kendi faaliyetini yürütebiliyorsa onlar Türkiye Cumhuriyeti’ne ihanet ediyor demektir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz