Ana Sayfa Politika CHP, sahte içki ölümlerini araştırmak için komisyon kurdu

CHP, sahte içki ölümlerini araştırmak için komisyon kurdu

Son günlerde art arda meydana gelen sahte içki kaynaklı ölüm haberleri üzerine CHP harekete geçti. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun talimatı üzerine “sahte içkiye bağlı ölümleri” araştırmak için parti içinde araştırma komisyonu kuruldu. Komisyon, ölümlerin yaşandığı şehirleri ve aileleri ziyaret etmeye başladı.

Son günlerde art arda meydana gelen sahte içki kaynaklı ölüm haberleri üzerine Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) harekete geçti. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun talimatı üzerine “sahte içkiye bağlı ölümleri” araştırmak için parti içinde araştırma komisyonu kuruldu. Komisyon, ölümlerin yaşandığı şehirleri ve aileleri ziyaret etmeye başladı.

CHP Genel Merkezi’nden yapılan açıklamada, Kılıçdaroğlu’nun talimatıyla komisyonun kurulduğu bildirildi. Kurulan komisyonda CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, Adana Milletvekili Burhanettin Bulut, İzmir milletvekilleri Sevda Erdan Kılıç ve Mahir Polat, Mersin Milletvekili Cengiz Gökçel, İstanbul Milletvekili Ali Şeker, Kırıkkale Milletvekili Ahmet Önal, Kırşehir Milletvekili Metin İlhan, Aydın Milletvekili Süleyman Bülbül ve Tekirdağ Milletvekili Candan Yüceer yer aldı.

Sahte içkiye bağlı ölümler ve sahte içkinin boyutlarıyla ilgili araştırma yapacak komisyon, Türkiye’de ölümlerin yaşandığı şehirlerde ziyaretlere başladı. CHP heyeti, sahte içki nedeniyle hayatını kaybedenlerin ailelerini ve kalıcı sağlık sorunu yaşayan kişileri ziyaret ederek incelemelere başladı.

Şu ana kadar Kırıkkale ve İzmir’de görüşmeler yapan heyet, incelemelerinin tamamlamasının ardından sahte içki nedeniyle yaşanan mağduriyetleri rapor haline getirerek kamuoyuna açıklayacak.

Ne olmuştu?

Son dönemde ilk olarak Kırıkkale’de 9 Ekim’de başlayan sahte içki kaynaklı ölümler, İstanbul, İzmir, Mersin, Aydın, Muğla, Kırıkkale, Trabzon, Tekirdağ, Zonguldak’ta da görüldü ve hayatını kaybedenlerin sayısı 67’ye ulaştı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz