Ana Sayfa Eğitim CHP’li Karabıyık: Eğitim sistemi “siyasetin arka bahçesi” haline geldi

CHP’li Karabıyık: Eğitim sistemi “siyasetin arka bahçesi” haline geldi

CHP Eğitim Politikalarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Bursa Milletvekili Lale Karabıyık, Aydın’da bir imam hatip okulunda sarıkla giren öğrencileri uyaran öğretmenin tehdit edilmesine ilişkin “kindar ve dindar neslin” bir örneği olduğunu vurgulayarak, “Siyasetin arka bahçesi olmuş bir eğitim sistemi ile bu ülke bir yere varamaz” dedi.

CHP’li Karabıyık, Aydın’da bir imam hatip okulunda derse sarıkla giren öğrencileri uyaran öğretmenin tehdit edilmesine ilişkin yazılı bir açıklama yaptı.

“Eğitimi ideolojik olarak şekillendirme aracı olarak görülmesinin sonucudur”

Öğretmene hakaret eden öğrencilerin, AKP iktidarında yaratılan “kindar ve dindar neslin” bir örneği olduğunun altını çizen Karabıyık, “Bir okulda yaşanan bu olay, iktidarın yıllardır zeminini hazırladığı Cumhuriyet ve laiklik karşıtı söylemlerin yansımasıdır. Türkiye’nin aydınlık geleceğinin mimarı, Cumhuriyet için fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür nesiller yetiştirmek için çalışan değerli öğretmenlerimize karşı olan bu tavır, eğitimi ideolojik olarak şekillendirme aracı olarak görülmesinin sonucudur” değerlendirmesinde bulundu.

Eğitim sisteminin “siyasetin arka bahçesi” haline geldiğini söyleyen Karabıyık, “Yaşanan bu olayla ilgili gereğinin yapılması, geleceğimizi yetiştiren öğretmenlerin hak ettikleri değeri görmesi gerekmektedir” dedi. (BB)

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz