Ana Sayfa Eğitim CHP’li Kaya: Okullar özel okul ücretleri ödensin diye mi açılıyor?

CHP’li Kaya: Okullar özel okul ücretleri ödensin diye mi açılıyor?

CHP Ankara Milletvekili Yıldırım Kaya, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’a "Özel okulların ücretlerini tahsil edebilmeleri için kısa süreliğine yüz yüze eğitime başlanacağı, daha sonra da EBA TV üzerinden online eğitime geçileceği" iddialarını sordu.

Velilerin kafası, özel okulların yüksek fiyatları ve eğitimin nasıl devam edeceği konusunda karışık. Ücretleri 100 binlerce liraya kadar çıkan bu okullar, 15 Ağustos itibariyle telafi eğitimine başlayabilecek ancak yeni iddialar ortaya atıldı.

CHP Ankara Milletvekili Yıldırım Kaya, Bakanlığı’nın 2020-2021 eğitim öğretim yılının 31 Ağustos’ta başlayacağı duyurusundan sonra; “Özel okulların ücretlerini tahsil edebilmeleri için kısa süreliğine yüz yüze eğitime başlanacağı, daha sonra da EBA TV üzerinden online eğitime geçileceği” iddialarını Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’a sordu.

“Bakanlığınızın, 2020-2021 eğitim öğretim yılının 31 Ağustos tarihinde başlayacağı duyurusundan sonra; özel okulların ücretlerini tahsil edebilmeleri için kısa süreliğine yüz yüze eğitim yapılacağı, daha sonra da EBA TV üzerinden online eğitime geçileceği iddiaları gündeme gelmiştir” diyen Kaya, “Çocuklarımızın ve toplum sağlığının özel okulların para tahsilatına alet edileceği iddiaları herkesi tedirgin etmiştir” dedi.

Kaya, Bakan Ziya Selçuk’a yönelttiği sorular şöyle:

  • Okulların 31 Ağustos’ta yüz yüze eğitime başlayacağı, özel okulların para tahsilinden sonra yeniden online eğitme geçileceği iddiaları doğru mudur?
  • 2020-2021 eğitim öğretim yılında, pandemi nedeniyle eğitimin aksamaması için gerekli önlemler alınmış mıdır?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz