Ana Sayfa Politika CHP’li Sümer, Bakan Dönmez’e sordu: “Adana’nın elektrik çilesi ne zaman bitecek?”

CHP’li Sümer, Bakan Dönmez’e sordu: “Adana’nın elektrik çilesi ne zaman bitecek?”

CHP Adana Milletvekili Orhan Sümer, Adana'da yaşanan elektrik kesintilerini TBMM gündemine taşıdı. Sümer, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez’e “Adana’nın elektrik çilesi ne zaman bitecek?” diye sordu.

CHP Adana Milletvekili Orhan Sümer, Adana’da yaşanan elektrik kesintilerini TBMM gündemine taşıdı. Sümer, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez’e “Adana’nın elektrik çilesi ne zaman bitecek?” diye sordu.

Konuyla ilgili birçok şikayet aldıklarını belirten Sümer, “Özellikle Yüreğir’e bağlı Doğankent, Solaklı, Yunusoğlu ile Karataş’a bağlı Çavuşlu mahallelerinden çok şikayet geliyor. Hayvancılıkla uğraşanlar süt sağma makinelerini çalıştıramıyor. Tarımla uğraşanlar tarlalarını sulayamıyor. Buzdolaplarında yemekler bozuluyor. Beyaz eşyalar zarar görüyor. Ağustos sıcağında klimalar çalışmıyor” dedi.

“Fahiş faturalar geliyor”

Sümer, buna karşın ödenmeyen faturalardan dolayı elektriklerin kısa süre içinde kesildiğini, fahiş faturalar geldiğini kaydederek “Adana ve çevresinde elektrik alt yapısı yetersiz. Bir an önce Adana’ya yatırım yapılmalı. Bu yapılamıyorsa vatandaşların kendi elektriğini üretmeleri için devlet tarafından teşvik ve destek verilmelidir” ifadelerini kullandı.

Vatandaşların kendi elektriğini üretmesi için devletten destek isteyen Sümer, Bakan Dönmez’den şu soruların yanıtını istedi:

1-Adana ve çevresinde elektrik dağıtımının özelleştirilmesinden bu yana bölgeye ne kadar yatırım yapılmıştır?

2-Adana’daki elektrik kesintilerinin son bulması için bir önlem düşünülmekte midir? Adana’nın elektrik çilesi ne zaman bitecek?

3-Son 10 yılda Adana’da elektrik tüketimi yıllara nasıl olmuştur?

4-Vatandaşların kendi elektriklerini üretmesi konusunda bir destek ya da teşvik gibi uygulamanız var mıdır?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz