Ana Sayfa Kültür-Sanat CHP’li vekil Taşçıer’den Türkiye’nin “kadın” temalı ilk festivaline çağrı

CHP’li vekil Taşçıer’den Türkiye’nin “kadın” temalı ilk festivaline çağrı

Türkiye’de ilk defa “kadın” temasıyla düzenlenecek Kadın Oyunları Festivali'nin önemine vurgu yapmak için Ankara Milletvekili Gamze Taşçıer aracılığı ile festivale çağrı videosu yayınlandı. Sanatseverlere seslenen Taşçıer, hem kadın mücadelesine hem de sanata destek istedi.

Ankara Sanat Tiyatrosu’nun sanat yönetmenliğini, Atölye Kültür Sanat’ın organizasyonunu üstlendiği “Kadın Oyunları Festivali”, mart ayında başlıyor.

Türkiye’de ilk defa “kadın” temasıyla düzenlenecek Kadın Oyunları Festivali’nin önemine vurgu yapmak için Ankara Sanat Tiyatrosu ve festival organizatörü Atölye Kültür Sanat tarafından Ankara Milletvekili Gamze Taşçıer aracılığı ile festivale çağrı videosu yayınlandı.

Sanatseverlere seslenen Gamze Taşçıer, hem kadın mücadelesine hem de sanata destek istedi.

“Fiziksel veya psikolojik erkek şiddeti ya da sosyal, ekonomik, siyasal bir hak kaybı ile gündeme gelen kadınların mücadelesine omuz vermek ve farkındalık yaratmak” amacıyla düzenlenecek festivalde, salgın koşulları dikkate alınacak ve sınırlı sayıda seyirci kabul edilecek.

Boş bırakılan koltuklarda erkeklerin öldürdüğü kadınların fotoğrafları yer alacak. Bu koltuklar destek olmak isteyen yurttaşların satışına sunulacak ve elde edilen gelirin bir kısmı kamuoyuna yapılacak duyuru ile kadın mücadelesine destek veren bir kuruma bağışlanacak.

Karikatürist Ramize Erer’in kadın temalı karikatürleri de festival süresi boyunca Bilkent Center’da ziyaretçilere açık olacak.

Kadın Oyunları Festivali – Festival Programı

Bandırma / 1-5 Mart 2021 / Barış Manço Kültür Merkezi
Ankara / 4-11 Mart 2021 / AST Bilkent Sahne
Çanakkale / 8-17 Mart 2021 / Çanakkale Belediyesi Sosyal Medya
Ayvalık / 23-27 Mart 2021 / Vural Sineması Nejat Uygur Sahnesi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz