Ana Sayfa Sağlık COVID-19 PCR testini tavan fiyatın iki katına yaptılar

COVID-19 PCR testini tavan fiyatın iki katına yaptılar

Gazeteci Fatih Altaylı, Sağlık Bakanı Koca'nın tavan fiyatınının 250 TL olduğunu söylediği PCR testini 500 TL'ye yaptırdığını yazdı.

Habertürk yazarı Fatih Altaylı, Bakan Koca’nın muhalefetin PCR testlerinin tavan fiyatın üstünde ücretlendirme yapıldığı iddialarını kabul etmemesi üzerine COVID-19 testi için 500 lira ödediğini ve Bakan Koca’ya kredi kartı ekstresini gösterebileceğini yazdı.

Habertürk yazarı Fatih Altaylı bugünkü köşe yazısında, COVID-19 testi için belirlenen tavan fiyatının üstünde ücret ödendiğini ortaya çıkaran muhalefetten vekillerin iddiasını kabul etmemesine karşılık “Tam 500 lira, yani muhalefete inanmıyorsa ben kendisine kredi kartı ekstremi gösterebilirim” dedi.

Altaylı, Sağlık Bakanı Koca’nın COVID-19 testi için tavan fiyatın 250 lira olduğunu söyledikten sonra muhalefetten bazı vekillerin bu testi bazı özel sağlık kuruluşlarında daha pahalıya yapıldığı iddiasını ortaya attığını hatırlatarak şöyle yazdı:

Bakan Koca da bu iddiayı ortaya atanları yalancılıkla’ suçladı. Sayın Bakan Fahrettin Koca’ya söyleyeyim.  Geçen hafta Formula 1’deki görevim nedeniyle İstanbul’daki bir özel hastanede COVID-19 için PCR testi yaptırdım. Ödemesini de bizzat yaptım. Tam 500 lira. Yani muhalefete inanmıyorsa ben kendisine kredi kartı ekstremi gösterebilirim.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz