Ana Sayfa Eğitim Cumhurbaşkanı kararıyla atanan Rektör Prof. Dr. Melih Bulu: “Hepimiz aynı gemideyiz”

Cumhurbaşkanı kararıyla atanan Rektör Prof. Dr. Melih Bulu: “Hepimiz aynı gemideyiz”

Prof. Dr. Melih Bulu, Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından Boğaziçi Üniversitesi rektörlüğüne atanmasına öğrenciler ve öğretim üyelerinin tepki göstermesi üzerine “Unutmayalım ki hepimiz aynı gemideyiz” açıklamasını yaptı. Seçim vaadi sunar gibi açıklama yapan Prof. Dr. Bulu’nun ilk açıklaması tepkiyle karşılandı.

Cumhurbaşkanı kararıyla Boğaziçi Üniversitesi’ne rektör olarak atanan Prof. Dr. Melih Bulu, atama kararının ardından ilk kez açıklama yaptı. Prof. Dr. Bulu, açıklamasına ilk olarak Cumhurbaşkanı’na ve YÖK Başkanı’na teşekkür ederek başladı. Prof. Dr. Bulu’nun tüm tepkileri görmezden gelerek ilk açıklamasında Boğaziçi Üniversitesi’ne ilişkin planlarını başlıklar halinde paylaşması dikkat çekti.

Prof. Dr. Bulu, açıklamasında 4 başlık üzerinden Boğaziçi Üniversitesi ile ilgili planlarını açıkladı. İlk başlıkta Boğaziçi Üniversitesi’nin dünya sıralamasına atıfta bulunarak uluslararası yayın performansının düştüğünü belirten Prof. Dr. Bulu, 4 yıl içindeki hedefinin ilk 100’e girmek ve orada kalabilmek olduğunu açıkladı.

Ayrıca Bulu açıklamasında, “Boğaziçi’nin taraf olmadığı problemlere malzeme yapılması en çok Boğaziçi’ne zarar verir. Unutmayalım ki hepimiz aynı gemideyiz” diyerek şöyle devam etti:

“O sebeple, Üniversite olarak bizi asıl işimiz olan bilimsel üretimden uzaklaştıracak her türlü girişime birlikte karşı gelmemiz gerekir diye düşünüyorum.”

Seçim vaadi sunarcasına açıklama yapması dikkat çeken Prof. Dr. Bulu’nun ilk açıklaması tepkiyle karşılandı. (BB)

Prof. Dr. Melih Bulu’nun açıklamasının tam hali ise şöyle:

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz