Ana Sayfa Politika Demirtaş’ın savunmasına da terör soruşturması

Demirtaş’ın savunmasına da terör soruşturması

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Edirne F Tipi Cezaevi'nde bulunan eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın savunma yaparken söylediği, “Benimle ilgili operasyonun yürütücüsü Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı. Yargı önünde hesap vereksiniz” ifadelerine yönelik “terör” soruşturması başlattı.

Edirne F Tipi Cezaevi’nde tutulan HDP eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, savunmasında, “Benimle ilgili operasyonun yürütücüsü Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı. İki tutuklamayı bizzat örgütleyerek. İkinci tutuklamamın nasıl yapıldığının bütün detaylarını biliyorum. Başsavcı Yüksel Kocaman ve yardımcısı. Haklarında suç duyurusu yaptık. Senin o güvendiğin Saray’dan büyük Allah var Yüksel Kocaman. Devran dönüyor, halk var. Sandık kurulduğunda güvendiğin dağlara kar yağacak. Bunların hepsinin hesabını yargı önünde vereceksiniz” diye konuşmuştu.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı bu sözleri “suç” saydı ve Demirtaş hakkında “terör” soruşturması başlattı. Kararı Demirtaş’ın avukatı Mahsuni Karaman sosyal medya hesabından açıkladı.

Karaman açıklamasında, “Yargı önünde hesap vereceksiniz beyanına ‘terör’ soruşturması açıldığını da gördük, şükür! Tekrar edelim o vakit bu soruşturma için de yargı önünde hesap verecekler” ifadelerini kullandı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz