Ana Sayfa Kent Denizli Valisi Atik’e siyasi parti ve siyasetçilerden tepki: İbretlik kibir

Denizli Valisi Atik’e siyasi parti ve siyasetçilerden tepki: İbretlik kibir

Denizli’de esnaf ziyaretleri sırasında, döner ustasının kendisiyle sohbet etmemesine sinirlenen Vali Ali Fuat Atik'in işletmenin kapatılmasını istemesine ve sonrasındaki tepkisine, siyasetçiler sosyal medya hesaplarından tepki gösterdi.

Denizli’de esnaf ziyaretleri sırasında, döner ustasının kendisiyle sohbet etmemesine sinirlenen Vali Ali Fuat Atik, eldiven takmadığını ileri sürerek işletmenin kapatılmasını istemişti.

Sosyal medyada siyasi parti ve siyasetçiler Denizli Valisi Atik’in esnafa yaklaşımına tepki gösterdi.

Gelecek Partisi sosyal medya hesabından Denizli Valisi’nin çok konuşulan esnaf ziyaretlerine tepkisini, Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu’nun döner keserkenki fotoğrafının bulunduğu bir paylaşımla gösterdi. Paylaşımda, “Döner keserken eldiven takılmaz, takarsanız eliniz yanar. Devlet adına emanet verilen yetki, kişisel hırs ve heveslerle kullanılmaz. İkinci maddeyi uygulayan bu dönemde pek görülmese de, birinci maddeye riayet etmekte fayda var” ifadeleri yer aldı.

Siyasetçi Muharrem İnce de Denizli Valisi Atik’in esnafa yaklaşımını “kibirli” olarak nitelendirdi. İnce’nin sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Vali kendisini tanımayan döner ustasının çalıştığı dükkanın kapatılması talimatını vermiş. Bu ne kibir, bu ne gaddarlık! Hep söylüyoruz: Kibir kulelerini garibanlar yıkacak!” ifadeleri yer aldı.

CHP Burdur Milletvekili Mehmet Göker de sosyal medya hesabından Denizli Valisi Ali Fuat Atik’e, “Dönerci” diye seslenişinden vatandaşa tavırlarına kadar ibretlik kibir!” ifadeleriyle tepki gösterdi.

Göker, Denizli Valisi’nin özür metnindeki yazım yanlışlarını da “Günün sonunda: İnsana saygıyı, Esnafın halini, Türkçe’yi öğrenmiş oldular” ifadeleriyle eleştirdi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ise Denizli Valisi Atik’in paylaştığı özür metninin yerinde olduğunu vurgulayarak, “Devletin cemal ve celal yüzü vardır. Biri tevazu ve yumuşaklığı, merhameti, Diğeri azameti ve sorumluluğunu anlatır… Yöneticilerimizin vatandaşa yüzü hep cemal olmalıdır. Denizli Valimizin üslup özrü yerinde olmuştur” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz