Ana Sayfa Yargı Didem Ünsal’dan bayram mesajı: “Bize bayramları böyle yaşatanların bayramları bayram olmasın”

Didem Ünsal’dan bayram mesajı: “Bize bayramları böyle yaşatanların bayramları bayram olmasın”

Avukat Didem Ünsal, adil yargılanma talebiyle ölüm orucunda bulunan avukatların tahliye edilmemesi ve hastaneye sevk edilmesine tepki gösterdi: "Bu sabah da bayramı böyle karşıladık. Bize bu bayramları böyle yaşatanların da bayramları bayram olmasın dilerim."

Adil yargılanma talebiyle Nisan ayından bu yana  orucunda bulunan avukat Ebru Timtik ve Aytaç Ünsal hakkında Adli Tıp Kurumu’nun “hapisanede kalmaları uygun değildir” raporu verilmesinin ardından tahliye için başvurdukları 37’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nin tahliye talebini reddedilmiş ve hastaneye sevk edilmişti. Avukatların tututluluka halinin hastanede devam etmesine yol açan mahkeme kararı Çağdaş Hukukçular Derneği tarafından “zorla müdahale” kararı olarak karşılanmış ve verilen bu karara tepkiler yükselmişti. Dün (30 Temmuz) yaşanan bu olayların ardından, avukat Aytaç Ünsal’ın eşi avukat Didem Ünsal sabaha karşı kurban bayramının birinci gününe ve yaşananlara ilişkin sosyal medya hesabından paylaşımda bulundu. Ünsal yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı:

Geceyi Aytaç’ı göremeden ama 179 günlük açlığıyla küçülmüş bedenini taşımakta zorlanan Aytaç’ın tek başına tutulduğu hastane hücresinin önünde geçirdik… Bu sabah da bayramı böyle karşıladık. Bize bu bayramları böyle yaşatanların da bayramları bayram olmasın dilerim.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz