Ana Sayfa Politika Eczacılar: COVID-19 hastaları, ilaçlarını kendileri temin ediyor

Eczacılar: COVID-19 hastaları, ilaçlarını kendileri temin ediyor

Eczane Teknisyenleri ve Teknikerleri Konfederasyonu Genel Sekreteri Erkan Ersan, Koronavirüs testi pozitif olan hastaların ve karantina altındaki yakınlarının ilaçları kendilerinin temin etmeye başladığını vurgulayarak, eczanelerin virüsün yayılması açısından riskli yerler haline geldiğini ifade etti. Ersan, Sağlık Bakanlığı’ndan eczacılara Koronavirüs testi yapılmasını istedi.

Eczane Teknisyenleri ve Teknikerleri Konfederasyonu Genel Sekreteri Erkan Ersan, Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu Eczaneler Dairesi Başkanlığı’na Koronavirüs konulu gönderdiği yazıda, eczanelerin salgının yayılması açısından riskli yerler haline gelmeye başladığını ifade etti. “Evlerine gönderilen Koronavirüs pozitif hastaların reçeteleri kendileri ya da karantina altındaki yakınları tarafından eczanelerden bizzat temin edilmeye başlanmıştır” diyen Ersan, bu durumun salgının eczanelerde yayılmasına zemin hazırladığını vurgulayarak, 11 eczacının Koronavirüs nedeniyle hayatını kaybettiğini hatırlattı.

Eczacılara Koronavirüs testi yapılmasını talep eden Ersan, “Eczane çalışanı meslektaşlarımıza acilen pnömokok aşısı ve belli aralıklarla düzenli olarak Koronavirüs testi yapılması gerekmektedir” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz