Ana Sayfa Politika Erdoğan’dan muhalefet liderlerine: “Neymiş millet açmış, buyurun siz de doyuruverin”

Erdoğan’dan muhalefet liderlerine: “Neymiş millet açmış, buyurun siz de doyuruverin”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, muhalefet liderlerinin ekonomik sorunları gündeme getirmesini eleştirirken, "Neymiş millet açmış, bundan bahsediyorlar. Aç olarak dolaşanları buyurun siz de doyuruverin. Biz ne gerekiyorsa tüm imkanlarımızı seferber ederek bunları yaptık. Ama nankörlük parayla değil. Onlar yine nankörlüğe devam ediyorlar" dedi. 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, muhalefet liderlerinin vatandaşların ekonomik sıkıntılar yaşadığından bahsettiklerini söyleyerek, “Neymiş millet açmış, bundan bahsediyorlar. Aç olarak dolaşanları buyurun siz de doyuruverin. Biz ne gerekiyorsa tüm imkanlarımızı seferber ederek bunları yaptık. Ama nankörlük parayla değil. Onlar yine nankörlüğe devam ediyorlar” dedi.

Erdoğan, AKP Meclis Grup Toplantısı’nda, işçi ve esnaf için ne gerekiyorsa yaptıklarını belirterek, “Milletimizden gayet güzel teşekkürler alıyoruz ama bunlar çıkmış ‘Millet aç’ diyor” şeklinde konuştu. Erdoğan, şunları söyledi:

“Bakıyorsunuz, sözde siyasi parti genel başkanı olarak çıkıp konuşanlara, durmadan hep iftira… Neymiş millet açmış, bundan bahsediyorlar. Aç olarak dolaşanları buyurun siz de doyuruverin. Biz ne gerekiyorsa bütün imkanlarımızı seferber ederek bunları yaptık. İşçilerimize yaptık, esnafımıza yaptık, yapmaya devam ediyoruz. Bu konuda en ufak bir aksama söz konusu değil. Yapılandırma ise bütün yapılandırmaları yapıyoruz. Ama nankörlük biliyorsunuz parayla değil. Onlar yine nankörlüğe devam ediyorlar. Varsın devam etsinler. Daha yeni hububat, çay fiyatlarını açıkladık, şimdi fındık geliyor onun da fiyatını açıklayacağız. Milletimizden gayet güzel teşekkürler alıyoruz ama bunlar çıkmış millet aç diyor.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz