Ana Sayfa Gazetecilik Evrensel yazarı Ayşen Şahin serbest bırakıldı

Evrensel yazarı Ayşen Şahin serbest bırakıldı

"8 Mart Kadın Platformu"nun internet üzerinden düzenlediği toplantı sırasında, "Halkı kin ve düşmanlığa tahrik" suçlaması ile gözaltına alınan Evrensel gazetesi yazarı Ayşen Şahin, ifadesinin ardından serbest bırakıldı.

Dün akşam saatlerinde gözaltına alınarak İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne götürülen Evrensel gazetesi yazarı Şahin’e, sosyal medya paylaşımları gerekçe gösterilerek  “halkı kin ve düşmanlığa tahrik” suçlaması yöneltildi. Yazar, Emniyet’teki ifadesinin ardından serbest bırakıldı.

“Vatani vazifeye döndü”

Şahin serbest bırakıldıktan sonra yaptığı açıklamada, “Hedef gösteren değil gösterilenim. Vatani vazifeye döndü, sırayla hepimiz gelip gidiyoruz. Ben çıktım ama genç arkadaşların suçu neydi? Bana değil herkese özgürlük” dedi.

Ayşen Şahin, Boğaziçi eylemlerine katılan gençlerin yerini polise tarif eden esnafın videosunu Twitter hesabından paylaşmıştı. Hilal Kaplan da “‘Eşcinsellik sapkınlıktır’ cümlesinde bile hedef gösterme bulup bağırıp çağıranlar, bir adamı ve dükkânını içlerinde teröristlerin de olduğu bir kitleye hedef gösteriyor” iddiasını öne sürerek Şahin’i hedef göstermişti. Bunun üzerine Şahin’in Tweetter hesabı hesabı kilitlenmişti. (ANKA)

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz