Ana Sayfa Çalışma Hayatı Filyasyon ekiplerini taşıyan taksicilerin yakıtları karşılanmıyor

Filyasyon ekiplerini taşıyan taksicilerin yakıtları karşılanmıyor

Ankara Valiliği'nin talimatı üzerine ücretsiz filyasyon ekiplerini taşıyacak taksi şoförleri, gün boyunca harcadıkları yakıtın parasının karşılanmamasına tepki göstererek yetkililere seslendi ve “Yakıtı nereden alacağız?” diye sordu.

Ankara Otomobilciler ve Şoförler Esnaf Odası, 1 Eylül’den bu yana COVID-19 salgını boyunca görev yapan filyasyon ekiplerini ücretsiz taşıyan 100 taksi şoförünü görevlendirdi. Ankara Valiliği’nin talimatıyla görevlendirilen taksiciler, her gün Eski Numune Hastanesi Fizik Tedavi Rehabilitasyon – D Blok önünde hazır bulunuyor.

Kendilerine herhangi bir koruyucu ekipman verilmeyen taksiciler, çalıştıkları her gün yakıt ve yemek paralarını da kendi ceplerinden karşılıyor. 1 Eylül’den beri sayıları bin 500’e ulaşan taksi şoförlerinden birçoğu, kendilerinden bağımsız alınan karara tepki göstererek mağdur edildiklerini dile getirdi.

Mezopotamya Ajansı’na konuşan, işten çıkarılma korkusuyla ismini vermeyen bir taksici, rızaları alınmadan ve durum hakkında bilgilendirilmeden görevlendirildiklerini söyledi. Sorunun çalışmak olmadığını söyleyen taksici, “Her gün yüzlerce araçla birlikte ziyaretlere giden Saray yöneticilerinin benzini nasıl ki karşılanıyorsa, bizim de karşılansın. Yemek de istemiyoruz, ücret de istemiyoruz. Ama sabahtan akşama kadar yaktığımız benzinin parasını hesaplasanıza? Başka yerde çalışmadan, ücret almadan benzini nasıl alacağız.” diyerek Valiliğin kararına tepki gösterdi.

Taksici, “Kısacası kölelik dönemlerinde olduğu gibi; padişah talimat veriyor, köleler hiçbir itirazda bulunmadan mecbur çalışıyor. Yaşadığımızın özeti bu.” diye konuştu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz