Ana Sayfa Gazetecilik Gazeteci Müyesser Yıldız’ın tutukluluğun devamına karar verildi

Gazeteci Müyesser Yıldız’ın tutukluluğun devamına karar verildi

Ankara 4. Sulh Ceza Hâkimliği, 3 aydır cezaevinde olan Odatv Ankara Haber Müdürü gazeteci Müyesser Yıldız'ın avukatının dün yapılan duruşmaya katılmasını beklemeden tutukluluğunun devamına karar verdi.

Kendisini arayan astsubay Erdal B. ile yaptığı görüşme ve Libya üzerine yazdığı yazılar gerekçe gösterilerek “Askeri Casusluk” iddiasıyla 8 Haziran’da gözaltına alınan gazeteci Müyesser Yıldız, 12 Haziran’da, saat 02.15’te, “devletin güvenliğine ilişkin gizli bilgileri açıklama” suçundan tutuklanmıştı.

Odatv Ankara Haber Müdürü Müyesser Yıldız, tutukluğunun üçüncü ayında dün yeniden mahkemeye çıktı. Ankara 4. Sulh Ceza Hâkimliği, 3 aydır cezaevinde olan gazeteci Müyesser Yıldız’ın avukatının duruşmaya katılmasını beklemeden “tutukluluğunun devamı” kararı verdi.

Müyesser Yıldız’ın tutukluluk değerlendirmesinin duruşmalı olarak yapıldığını ve cezaevinden SEGBİS (Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi) ile bağlantı kurulduğu belirtildi. Yıldız’ın avukatı Erhan Tokatlı, duruşmada hazır bulunma taleplerinin yerine getirilmediğini söyleyerek, “Hem savcılığa hem de mahkeme yetkililerine duruşmaya katılmaya hazır olduğumuzu söylememize rağmen, Müyesser Yıldız’ın avukatı olarak neden çağrılmadığımızı anlayamadık (…) Müvekkilimiz hakkında soruşturma açılalı neredeyse 1 yıl, tutuklanalı 3 ay oldu hala iddianame çıkmadı” diye konuştu.

Müyesser Yıldız ifadesinde, “Yazmış olduğum yazılar nedeniyle suçlanıyorum. Dosyada kısıtlılık olduğu için neyle suçlandığımı bilmiyorum. Ben gazetecilik faaliyeti dışında herhangi bir suç işlemedim” dedi. (MA)

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz