Ana Sayfa Önemli Genç Sporcu Narin: “Sen kızsın yapamazsın dediler”

Genç Sporcu Narin: “Sen kızsın yapamazsın dediler”

Küçük yaşta futbola olan ilgisini şu günlerde 17 yaş altı milli takıma seçilerek taçlandıran 15 yaşındaki Narin Yüksel, çevre baskılarına rağmen başarmanın gururunu yaşıyor.

Şanlıurfa’nın Suruç ilçesinde yaşayan aynı zamanda Şanlıurfa Spor Lisesi’nde okuyan 15 yaşındaki Narin Yüksel, geçtiğimiz günlerde 17 yaş altı milli takıma seçildi. Suruç Hokey Spor Kulübü’nde de çim hokeyinde forma giyen Yüksel, bu spor dalında da aynı yaş grubundaki milli takıma davet edildi. Hokey takımıyla da U 16 Hokey Salon Türkiye Şampiyonası’nda 3’üncülük başarısını elde etti.

Çok ayıp erkeklerle top oynuyor dediler”

Şanlıurfa Gençlik Spor Kulübü’nde forma giyen Narin Yüksel, küçük yaşta mahallede arkadaşlarıyla futbol oynadığını belirterek, “Başlarda çevremden çok tepki aldım. Çok zorlandım. Suruç küçük bir yer olduğu için herkes tanıyor birbirini ‘çok ayıp erkeklerle top oynuyor, sen kızsın yapamazsın, olmaz’ dediler ama ben çok seviyordum. Hiçbirine kulak asmadım kendi yoluma devam ettim ve başardım. Bu süreçte en büyük destekçim ailem oldu” dedi.

Erkek takımında da oynadı

Kız futbol takımına seçilmeden önce hocalarının yönlendirmesiyle kendini geliştirmesi adına bir süre erkek futbol takımında oynayan Başarılı Sporcu Narin, “Erkeklerle oynamak tek kız olarak zordu ama benim için erkek kız farkı yoktu, ben sevdiğim yerdeydim” diye konuştu.

Hayalleri arasında A Milli Takım’da yer almayı hedeflerken en iyi kadın futbolcu olmak için sıkı bir haftalık planı olduğundan söz eden genç sporcu Yüksel, haftada iki gün futbol antrenmanı, üç gün okul dersleri ve hafta sonu ise hokey antrenmanı olduğunu belirtti.

“Yapamazsın diyenlere bakın yapabiliyorum dedim”

Bu başarıları elde ettikten sonra büyük bir heyecan ve gurur yaşadığını söyleyen genç sporcu yaşıtlarına ve ebeveynlere şöyle seslendi:

“Ben başardıktan sonra her şeyden önce yapamazsın diyenlere bakın yapabiliyorum dedim. Bütün kızlara bunu demek istiyorum kim ne derse desin siz kendi hedefinize gidin. Anne babalara da seslenmek istiyorum kızların en büyük destekçisi siz olun çünkü biz cesareti sizden alıyoruz.”

“Her çocuğun arkasında bir destekçisi olmalı”

Anne Adile Yüksel, kızı Narin’in başarısından gurur duyduğunun altını çizerek şunları söyledi:

“Narin küçükken top oynamaya çok hevesliydi, biz de kısıtlamadık. Mahallede çocuklarla top oynuyordu. Azmi, başarısı karşısında çok mutlu olduk, gururlandık. Bir yerlere gelmesine, başarmasına çok sevindim. Her çocuğun arkasında bir destekçisi olmalı kimin ne dediği önemli değil. Çocuğunuz kararlarının arkasında durun.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz