Ana Sayfa Yaşam GESF Başkanı Sayyıdan: “Esas hedefimiz; Paralimpik Oyunları’nda başarılı olmak ve 4-6 arası...

GESF Başkanı Sayyıdan: “Esas hedefimiz; Paralimpik Oyunları’nda başarılı olmak ve 4-6 arası madalya almak”

Türkiye Görme Engelliler Spor Federasyonu (GESF) Başkanı Hasan Sayyıdan, 2020 Tokyo Paralimpik Oyunları’nda belirledikleri hedefleri anlattı. 24 Ağustos’ta başlayan ve 5 Eylül’e kadar devam edecek olan Paralimpik Oyunları’nda çok sayıda madalya almak istediklerini belirten Başkan Sayyıdan, “Uluslararası alanda bugüne kadar elde ettiğimiz başarıyı daha üst çıtaya çıkarmak istiyoruz” dedi.

Türkiye Görme Engelliler Spor Federasyonu (GESF) Başkanı Hasan Sayyıdan, 2020 Tokyo Paralimpik Oyunları’nda belirledikleri hedeflerden bahsetti. 24 Ağustos’ta başlayan ve 5 Eylül’e kadar devam edecek olan Paralimpik Oyunları’nda çok sayıda madalya almak istediklerini belirten Başkan Sayyıdan, “Uluslararası alanda bugüne kadar elde ettiğimiz başarıyı daha üst çıtaya çıkarmak istiyoruz” dedi.

Başarının kaynağı sistemli çalışmak

Geçtiğimiz haziran ayında Polonya’da düzenlenen Para Atletizm Avrupa Şampiyonası’nda madalya rekoru kırdıklarını dile getiren Hasan Sayyıdan, “Şampiyonada 8 sporcumuz, 3’ü altın olmak üzere 9 madalya aldı. Bugüne kadar Avrupa şampiyonalarında elde ettiğimiz en yüksek sayıdaki madalyaya ulaştık. Pandemi süreci de olsa çocuklarımızın spordan kopmamalarını sağlamışız. Bu durum bizi oldukça mutlu etti. Başarılı bir sezon geçirmemizi, geçmişten bugüne kadar yaptığımız çalışmalara bağlıyoruz. Federasyonumuzun her yıl belli periyotlarda mesafe kat ettiğini görüyoruz. Başarımızın kaynağının sistemli çalışmak olduğunu söyleyebilirim” diye konuştu.

“Esas hedefimiz Paralimpik Oyunları’nda başarılı olmak”

“Ulusal ve uluslararası alanda olmak üzere 2 hedefimiz var” diyen Başkan Sayyıdan, “Uluslararası alanda bugüne kadar elde ettiğimiz başarıyı daha üst çıtaya çıkarmak istiyoruz. Biliyorsunuz, başarının sınırı yoktur. Hep daha üstü diye düşünebilirsiniz. Ulusal alanda ise görme engellilerin daha çok spora katmak istiyoruz. Şu an esas hedefimiz; Paralimpik Oyunları’nda başarılı olmak. Çünkü nihai hedef orası. Oraya katılan çocuklarımızdan madalya bekliyoruz. Bunu da başaracağımıza inanıyorum. Paralimpik Oyunları’ndaki hedefimiz; 1-3 arası altın olmak üzere, 4-6 arası madalya almak. Bu doğrultuda çalışmalarımızı sürdürdük. İnşallah, belirlediğimiz bu hedefimize de ulaşmak istiyoruz” ifadelerini kullandı.

“Tokyo’da İstiklal Marşı’mızın okutulması çok önemli”

“Ülkemizi temsil etmek büyük bir onur” diyen Sayyıdan, “Sporcularımızın ülkemizin hedeflediği ve amaçladığı başarıya ulaşmalarını çok önemsiyorum. Özellikle de İstiklal Marşı’mızın orada okutulması oldukça önemli. Bütün sporcularımızın elinden gelen tüm gayreti göstererek İstiklal Marşı’nı okutmaları milletimiz için önemli. Çünkü bu sporcuların Türkiye Cumhuriyetini temsil ettiklerinin bilincinde olduklarını biliyorum ve Türk insanını temsil etmenin getirdiği sorumluluğu da yerine getireceklerine inanıyorum” şeklinde konuştu.

“İnşallah, tekrar eski havamızı buluruz”

Pandemi sürecinin kulüpleri çok fazla etkilediğinin de altını çizen Başkan Sayyıdan sözlerini şöyle sürdürdü:

“Spor, özellikle de engellilerde hayat kalitesini bir hayli artırmaktadır. Pandemi sürecinde spora katılamama durumundan dolayı sporcularımızın hayatlarında ciddi anlamda durağanlık oldu. O durağanlığın getirdiği psikolojik travmaların olduğunu da biliyorum. Çocuklarımız, 2020 yılına konsantre olmuşken hedefleri 2021 yılına ertelenmişti. Bu durum sporcularımızı tabii ki de olumsuz etkiledi. İnşallah pandeminin sona ermesiyle birlikte tekrar eski havamızı buluruz.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz