Ana Sayfa Kültür-Sanat Grup Yorum üyesi Bahar Kurt: Yaşanacak tüm sorunların sorumluluğu devlettedir

Grup Yorum üyesi Bahar Kurt: Yaşanacak tüm sorunların sorumluluğu devlettedir

İstanbul Valiliği'nin kararına yönelik İstanbul 8'inci Bölge İdare Mahkemesi’ne yaptıkları itirazın dün reddedilmesinin ardından Grup Yorum üyelerinden Bahar Kurt, yapılması planlanan konserde kendilerinden yana bir sorun olmadığını vurgulayarak yaşanabilecek olası sorunların sorumluluğunun devlete ait olduğunu dile getirdi.

İstanbul Valiliği’nin izin vermediği konser kararına ilişkin İstanbul 8’inci Bölge İdare Mahkemesi’ne yaptıkları itirazın dün reddedilmesinin ardından son gelişmeleri Gazete Rüzgârlı’ya değerlendiren Grup Yorum üyelerinden Bahar Kurt, yapılması planlanan konserde kendilerinden yana bir sorun olmadığını vurguladı. Kurt, yaşanabilecek olası sorunların sorumluluğunun devlete ait olduğunu dile getirdi.

“Yeni başvurularımızı da yapacağız”

İdare Mahkemesi’nin pandemi, güvenlik, örgüt propagandası ve haklarında açılan davaları gerekçe göstererek itirazlarını reddettiğini söyleyen Kurt, Valiliğin Mahkeme’ye verdiği savunmada pandemi ve grup üyeleri hakkında açılan davaları öne sürdüğünü ifade etti.

Konser hazırlıklarına bundan önceki dönemlerde olduğu gibi devam ettiklerini belirten Kurt, “Konseri öyle ya da böyle yapacağız. Yeni başvurularımızı da yapacağız. 9 Ağustos ile sınırlı kalmayacak. Yeniden bütün meydanlara farklı tarihler için başvurularımızı gerçekleştireceğiz” ifadelerini kullandı.

“Yorum’un hiçbir konserinde kimsenin burnu kanamamıştır polis saldırmadığı sürece”

Kurt, sosyal medyada dinleyicilerce ifade edilen güvenlik sorunu endişesine ilişkin ise şöyle konuştu:

Sorunu yaratan devletin kendisi. Yorum’un hiçbir konserinde kimsenin burnu kanamamıştır polis saldırmadığı sürece. Devlet saldırı talimatı vermediği sürece sorunsuz geçmiştir. Bizim konserlerimizde zaten sorun yaşanmaz. Öyle içen, dağıtan, kavga eden insanlar olmaz. Başka da herhangi bir sorun da yaşanmaz. Dolayısıyla bizden yana hiçbir sıkıntı olmayacak ama karşımızdakiler ne yapar onu bilemeyiz. Yaşanacak tüm sorunların sorumluluğu da ondadır.

Ne olmuştu?

Grup Yorum 1 Haziran’da 9. Bağımsız Türkiye Konseri’nin 9 Ağustos’ta Yenikapı Miting Alanı’nda yapacağını açıklamış ancak ardından İstanbul Valiliği Yorum’un konser başvurusuna izin vermediğini duyurmuştu. Grubun Bölge İdare Mahkemesi’ne yaptığı itiraz ise 22 Temmuz’da reddedilmişti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz