Ana Sayfa Politika Güvende hissetmeyen 891 bin 181 kadın İçişleri Bakanı Soylu’ya yetmedi: Şiddet korkusu...

Güvende hissetmeyen 891 bin 181 kadın İçişleri Bakanı Soylu’ya yetmedi: Şiddet korkusu yaşayan 1 milyon kadın istiyor

Süleyman Soylu, Twitter hesabı üzerinden Kadın Destek Uygulaması’nı (KADES) paylaşarak 1 milyon indirme hedefi için destek istedi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun, Twitter’dan yaptığı paylaşımla KADES uygulaması için 1 milyon indirme hedefi belirlediklerini ve o hedefi geçmek için uygulamanın daha fazla indirilmesi çağrısında bulundu. KADES, Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen aile içi şiddet gören kadınların acil durumlarda ihbar edebilmesini sağlayan bir uygulama olarak geçiyor.

İçişleri Bakanının bu paylaşımı kafalarda soru işaretine sebep oldu. Bakan Soylu’nun 1 milyon indirme hedefinin 1 milyon şiddet ve korku içinde yaşayan kadın anlamına gelmesi ve Soylu’nun caydırıcı cezalar yerine KADES uygulamasının indirilmesinin artmasını istemesi Twitter kullanıcıları tarafından şu tepkilerle karşılandı:

“Erkeklere sesleniyorum: Ayıptır bir daha yapma“

Soylu, Polis Akademisi Anıttepe yerleşkesinde 23 Kasım’da Aile içi ve Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Değerlendirme Toplantısı’nda da şöyle demişti:

“Erkeklere sesleniyorum: Kendinize gelin yahu. Fiziksel olarak güçlü olabilirsiniz. Böyle bir ayıp olur mu? Neyi tatmin ediyorsun? Neyi ortaya koyuyorsun? Neyini sağlıyorsun? Hangi duygunu yüceltiyorsun? Ayıptır. İşin kanuni boyutu ayrıdır ama bizim toplumumuzda çocukluğumuzdan beri analarımızın söylediği söz ‘ayıptır bir daha yapma.” (BB)

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz