Ana Sayfa Kent Güzel insanların buluşma noktası: Ankara Sinema Akademisi

Güzel insanların buluşma noktası: Ankara Sinema Akademisi

Ankara’da sinema, medya, fotoğrafçılık ve daha pek çok alanda eğitimler veren Ankara Sinema Akademisi, Türkiye’nin dört bir yanından gelen herkesin hayallerini gerçekleştiriyor. Akademi hakkında sohbet ettiğimiz kurucu Hakan Kılıç, “Burada standart öğrenci hoca ilişkisi yok, bir aile sıcaklığı var. Buraya, ‘Güzel insanların buluşma noktası’ diyorlar” sözleriyle Ankara Sinema Akademisi’ne mutlu olmak, hayatın stresinden kurtulmak, güzel dostluklar oluşturmak herkesi beklediklerini ifade ediyor.

Ankara’da yaklaşık 10 yıldır fotoğrafçılık, diksiyon, sinema makyajı, muhabirlik, kameramanlık, oyunculuk, drama ve spikerlik eğitimleri verilen Ankara Sinema Akademisi’nin kurucusu Hakan Kılıç ile sohbet ettik. Kılıç, eğitime gelenlerin derslerden sonra ‘Hocam sanki terapiden çıkmış gibiyiz’ dediklerini aktararak, “Biz Akademi’de sadece eğitim vermiyoruz. İnsanların aynı zamanda sosyalleşmesini de sağlıyoruz. Buraya, ‘Güzel insanların buluşma noktası’ diyorlar” sözleriyle Akademi’nin nasıl bir paylaşım ve sosyalleşme mekânına dönüştüğünü anlattı.

“Sadece eğitim vermiyoruz, insanların sosyalleşmesini de sağlıyoruz”

“Herkesi farklı bir hobi etrafında buluşturan güzel bir alanımız var. Eğitim vermek ve insanlara katkı sağlamak beni oldukça mutlu ediyor. Bu amaçla kurmuş olduğum Ankara Sinema Akademisinde önce fotoğraf ve sinema eğitimi vermeye başladık. Film, yapım, yönetmenlik, oyunculuk, diksiyon, kameramanlık, muhabirlik alanında da geniş bir eğitim yelpazemiz var. Yakın zamanda müzik kursları ve mesleki eğitim kurslarını da bünyemizde katacağız. Alanında en iyi hocalarla çalışıyoruz. İşimizi iyi yaptığımızı düşünüyorum. Sınıfa girdiğinizde emeklisi, öğretmeni, öğrencisi, ev hanımı yani toplumun her kesiminden birçok insanı bulabilirsiniz. Eğitimden çıktıklarında ise, ‘Hocam sanki terapiden çıkmış gibiyiz’ diyorlar. Biz Akademi’de sadece eğitim vermiyoruz. İnsanların aynı zamanda sosyalleşmesini de sağlıyoruz. Bu süreçte oldukça yol kat ettiğimizi düşünüyorum. Akademimiz 10’uncu yılını, başarılı, istikrarlı ve bu alanda lider konumunda devam ettiriyor. Tüm Türkiye’den gelen yoğun talebe en iyi şekilde karşılık vermeye çalışıyoruz.”

“Buraya, ‘Güzel insanların buluşma noktası’ diyorlar”

“Önümüzdeki dönemlerde farklı illere de şubeler açmayı düşünüyoruz. Sosyal medya üzerinden Türkiye’nin dört bir yanından çok güzel mesajlar alıyoruz. Gerçekten çok fazla talep var. Birçok şehirden günübirlik eğitim almak için gelenler de oluyor. Hızlandırılmış eğitim almak için yurt dışından gelen arkadaşlarımız da var. Çünkü insanlar bizim iyi niyetimizi biliyor. Onlara her zaman destek olmaya çalışıyoruz. Burada standart öğrenci hoca ilişkisi yok, bir aile sıcaklığı var. Buraya, ‘Güzel insanların buluşma noktası’ diyorlar. Fotoğrafçılık eğitimine gelip diğer bütün eğitimleri alanlar da oluyor. Aynı zamanda şehir dışı gezileri de düzenliyoruz. Yıllar önce mezun ettiğimiz öğrencilerimiz de gelebiliyor. Onlarla irtibatımızı hiç koparmıyoruz.”

“Eğitim almak isteyenlerin ayağına da gidiyoruz”

“Türkiye’nin önemli kurumlarının bizi tercih ettiğini de söyleyebilirim. Bu bağlamda bakanlık, belediye, dernek ve üniversite gibi pek çok resmi ve özel kuruma da eğitim veriyoruz. Aynı zamanda, ücretsiz olarak okullara gidip mesleki başarı, fotoğraf ve etkili iletişim alanlarında konferanslar da veriyoruz. Eğitim almak isteyenlerin bize gelmesini beklemiyoruz, biz de onların ayağına gidiyoruz. Özellikle lise ve üniversite öğrencilerine ulaşmaya çalışıyoruz. Akıllarında olmayan bir mesleği onlara anlatmaya çalışıyoruz ve çok da güzel dönüşler alıyoruz.”

“Bugüne kadar yaklaşık 20 bin kişiye eğitim verdik”

“Burası insanların güven duyduğu gibi yer. Bugüne kadar yaklaşık 20 bin kişiye eğitim verdik. Biz tahtada saatlerce ders anlatmıyoruz. Eğitimlerimiz tamamen uygulama esasına dayanıyor. Aynı zamanda birçok insanı da meslek sahibi yaptık. İnsanların hayatına dokunmak bana çok büyük bir haz veriyor. Onların mutlu olmasından besleniyorum diyebilirim. Samimi ve içten olduğumuzu düşüyorum. Olaya asla maddi açıdan bakmıyoruz. Ücretlerimiz diğer yerlerden çok daha uygun, içeriğimiz de çok daha fazla. İnsanların mutlu olmasını sağlamalıyız ki ayakta kalabilelim. Biz olduğumuz gibi davranıyoruz, onlar zaten mutlu oluyor. Daha çok insana ulaşmak ve sesimizi duyurmak istiyoruz. Mutlu olmak, hayatın stresinden kurtulmak, güzel dostluklar oluşturmak ve yeni bir mesleğe adım atmak isteyen herkesi de Akademimize bekliyoruz.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz