Ana Sayfa Kent Hakkari’de 12 bölge Özel Güvenlik Bölgesi ilan edildi, izinsiz girişler yıl sonuna...

Hakkari’de 12 bölge Özel Güvenlik Bölgesi ilan edildi, izinsiz girişler yıl sonuna kadar yasaklandı

Hakkari Valiliği yaptığı yazılı açıklamayla kentteki 12 bölgenin “Özel Güvenlik Bölgesi” ilan edildiğini ve belirlenen bölgelere izinsiz girişlerin yasaklandığını duyurdu.

Valilikten yapılan açıklamada yasak kararının gerekçesi olarak il sınırları içindeki “terör ve yıldırma eylemleri” gösterildi. Açıklamada bu eylemlerden kentin ekonomik olarak olumsuz etkilendiği belirtilerek yurttaşların mağdur olmaması için yasaklama kararı alındığı ifade edildi.

Yasaklanan bölgeler arasında Hakkari Merkez, Çukurca, Şemdinli, Yüksekova ve Derecik ilçeleri ve ilçelere bağlı kırsal bölgeler yer alıyor. Belirlenen bölgelere yıl sonuna kadar izinsiz girişler yasaklandı. Valilik açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“(12) bölge 01.01.2021 günü saat 00:00:01’den 31.12.2021 günü saat 23:59:59’a kadar, “Özel Güvenlik Bölgesi” ilan edilmiş olup, vatandaşlarımızın aşağıda belirtilen bölgelere izinsiz olarak girmesi yasaklanmıştır.”

Valiliğin girişleri yasakladığı yerleşim yerleri ise şöyle:

“Hakkari merkez-Karanlıkdağ bölgesi, Hakkari merkez-Kırıkdağ/Buzul/Kandil/Alandüzü bölgesi, Hakkari merkez Oğul/Ceylanlı/Çimenli/ Geçimli/Kazan bölgesi, Hakkari merkez-Taşbaşı/İğdeli bölgesi, Hakkari’nin Çukurca ilçesi-Cevizli Köyü Çaldağ Bölgesi, Çukurca-Çığlı/Akkaya Köyü Erdağı bölgesi, Çukurca-Gündeş Köyü Adune Dağı bölgesi, Çukurca-Cevizli/Kayalık Köyü Han Yaylası bölgesi, Çukurca-Gündeş Köyü Kemer Dağı bölgesi, Çukurca-Meşeli Köyü Kasran bölgesi, Şemdinli ilçesi-Kuzeybatı bölgesi, Yüksekova ilçesi- Kamışlı Gire-Özpınar Dağları ve İkiyaka Dağları mevkii.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz