Ana Sayfa Çalışma Hayatı İş cinayetleri hız kesmiyor: Son 24 saatte 8 işçi hayatını kaybetti

İş cinayetleri hız kesmiyor: Son 24 saatte 8 işçi hayatını kaybetti

İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Meclisi’nin (İSİG) açıkladığı verilere göre son 24 saatte 8 işçi iş cinayetlerinde hayatını kaybetti.

İSİG’in yayımladığı veriler çalışma hayatının durumunu bir kez daha gözler önüne serdi. Verilere göre son 24 saat içinde en az 8 işçi daha iş cinayetlerinde yaşamını yitirdi.

Kardiyoloji Uzmanı Dr. Ali Murat Dilek ile Erzurum Oltu Devlet Hastanesi sağlık teknisyeni Osman Bektaş’ın yanı sıra Kırklareli Belediye Başkanlığı makam şoförü olarak çalışan 58 yaşındaki Şadan Tokuç, COVID-19 nedeniyle hayatını kaybetti.

Osman Avcı isimli işçi ise Adana Sarıçam’da Buruk Mezarlığı sahasındaki yüksek gerilim hatlarının izolatörlerini değiştirirken elektrik akımına kapılarak hayatını kaybetti. 55 yaşındaki orman işçisi Rasim Seyit ise Bolu’da kesim işinde çalışırken üzerine ağaç devrilmesi sonucu öldü. 42 yaşındaki Reşit Çiçin İstanbul Üsküdar’da çalıştığı inşaatta çatı yalıtımı yaparken 3’üncü kattan düşerek, 52 yaşındaki orman işçisi İsmail Şahan Muğla da Kavaklıdere’de kesim alanında devrilen ağacın altında kalarak öldü. 24 yaşındaki Hilmican Yıldırım ise Samsun Tekkeköy’deki fabrikada kalp krizi sonucu yaşamını yitirdi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz