Ana Sayfa Eğitim İstanbul Sözleşmesi’ni ve kadınları hedef alan akademisyen protesto edildi

İstanbul Sözleşmesi’ni ve kadınları hedef alan akademisyen protesto edildi

Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi (ASBÜ) öğrencileri Emir Kaya’nın İstanbul Sözleşmesi ve kadınlarla ilgili, “vamp tipler”, “şirret”, “bir avuç marjinal” sözlerini protesto etti. Üniversite önünde pankart açmak isteyen öğrenciler güvenlik birimleri tarafından engellendi.

Ankara Sosyal Bilimleri Üniversitesi Öğrencileri, ASBÜ Hukuk Fakültesi Genel Kamu Hukuku Bölümünde akademisyen olan Doç. Dr. Emir Kaya’nın, İstanbul Sözleşmesiyle ilgili sosyal medya hesabından yaptığı, “bir avuç marjinal” sözlerini protesto etti. Kaya’nın sözleri üzerine ASBÜ önünde pankart açmak isteyen kadın öğrenciler üniversite güvenlik birimi tarafından engellendi.

Üniversiteli Kadın Kolektifi’nden öğrencilerin, “Kadın düşmanı Emir Kaya, bizim hocamız olamaz” yazılı pankartına güvenlik birimleri müdahale etti. Öğrenciler sosyal medya hesabından “Bilimin üretildiği alanda gerici, cinsiyetçi hocalara yer yok! AKP’nin gerici, kadın düşmanı politikalarıyla olduğu gibi akademideki eril kültürle, niteliksiz, cinsiyetçi eğitimle de mücadele edeceğiz” dedi.

ASBÜ Öğretim üyesi Emir Kaya’nın Twitter hesabından yaptığı paylaşımlar şu şekildeydi:

“İstanbul Sözleşmesi, 6284, LGBT, feminizm neden sürekli gündemde? Bu kimin başarısı? Kimin yenilgisi? Şu ibretlik olayı okuyun ve memleketin haline ağlayın. Aile Bakanlığının “Kadına Şiddetin Önlenmesi – Mevzuatın Geliştirilmesi” toplantısına davetliydim”

“30 katılımcı içinde tek erkek bendim. 29 kadın Çoğunluğu radikal, vamp tipler. Kezban Hatemi, Gülriz Uygur, Dilşat Özer, Aslı Koçak, Sema Kendirci, Sibel Suiçmez. Bir tane makul Türk-İslam kadını yok. Bir tane erkek sözcüsü yok. Dibine kadar feminizm vahşiliği”

“Sırf bu manzaradan gelecek yılların da nasıl rezil olacağını tahmin edebilirsiniz. Bir-iki Müslüman dernek temsilcisi de bunlara uyumlu konuştular. Kalplerini bilmem ama şirretliklerinden çekindiler”

“Bir avuç marjinal için milyonlarca seçmen gözden çıkarılamaz”

Emir Kaya, “Cumhurbaşkanı’mızın ve Bakanımızın durduğu yer bellidir. Fakat Bakanlık bürokrasisi işgal edilmiş. Devşirmelerle dolu. Ezikler. Yenikler. Bu gaflet ve dalalettir. Feminizm bir beşinci kol faaliyetidir. Hiçbir hükümet bir avuç marjinali memnun etmek için milyonlarca seçmeni gözden çıkaramaz. Gerçekçi ve bütüncül bakalım” şeklinde konuştum. Ve dünya cahili, hukuk cahili, sinir küpü o güruhtan hayatımda görmediğim sözel şiddeti, hakareti, saldırıları gördüm. Bakanlık bürokratlarının bile gözleri korktu. Pısıp sustular. Ben de mecburen toplantıdan ayrıldım” paylaşımını yapmıştı.

Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi öğretim üyesi feminist kadınları “makul” olmamak ve radikal olmakla suçladı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz