Ana Sayfa İklim Karaca anısına 81 ilde 8 bin 100 fidan

Karaca anısına 81 ilde 8 bin 100 fidan

Geçtiğimiz günlerde hayatını kaybeden TEMA vakfı kurucusu Hayrettin Karaca anısına 8 bin 100 fidan toprakla buluşacak. Milli Eğitim Bakanlığı’nın (MEB) başlattığı fidan dikme kampanyası, birçok ildeki etkinliklerle başladı.

Türkiye Erozyonla Mücadele, Ağaçlandırma ve Doğal Varlıkları Koruma Vakfı (TEMA) kurucusu Hayrettin Karaca anısına dikilecek 8 bin 100 fidan, toprakla buluşmaya başladı. Karaca’nın anısına Bursa, Yalova, Yozgat, Malatya ve Kırşehir’deki okul bahçelerinde fidanlar toprakla buluşmaya başladı. Elazığ’da ise merkeze yakın bir alanda yapılan fidan dikimiyle fidanlar toprakla buluştu.

Kampanya kapsamında, Yalova’daki Şehit Ahmet Uzun Ortaokulu öğrencileri okul bahçesine 100 adet çam fidanı dikti. Bursa Merkez Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde de 100 adet fidan öğrenci ve öğretmenler tarafından okulun bahçesine dikildi. Yozgat’ta İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından özel bir kolejin bahçesindeki programla fidan dikimi yapılırken, Kırşehir’de Bağbaşı Mahallesi’ndeki Kız Meslek Lisesi bahçesinde İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve TEMA Vakfı Kırşehir Temsilciğinin iş birliğiyle 100 fidan dikildi. Malatya’da ise Şehit Serdar Selçuk Anadolu Lisesi’nde fidan dikme etkinliği düzenlendi. Elazığ’da ise İl Milli Eğitim ve Orman Bölge Müdürlüğü tarafından 20 bin metrekarelik alana 200 fidan dikimi yapıldı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz