Ana Sayfa Eğitim ‘Kayyım rektör’ eyleminde polisin bacağını kırdığı öğrenci ve arkadaşları, suç duyurusu yapmak...

‘Kayyım rektör’ eyleminde polisin bacağını kırdığı öğrenci ve arkadaşları, suç duyurusu yapmak için geldikleri adliyede ters kelepçeyle gözaltına alındı

Ankara’da Dil Tarih ve Coğrafya Fakültesi (DTCF) öğrencisi Deniz Baran Erbudak'ın, Güvenpark'ta yapılan 'kayyım rektör' karşıtı eylemde bacağının kırılmasına ilişkin suç duyurusunda bulunmak ve dayanışma göstermek için Ankara Adalet Sarayı’nın önünde buluşan 5 öğrenci gözaltına alındı.

Boğaziçi Üniversitesi’ne AKP’li Melih Bulu’nun kayyım rektör atanmasını 9 Ocak’ta Ankara’da protesto eden öğrencilere polisin müdahalesi sert olmuş, 43 öğrenci gözaltına alınmıştı. Polis müdahalesinde Deniz Baran Erbudak isimli bir öğrencinin de bacağı kırılmıştı.

Deniz Baran Erbudak’la dayanışma göstermek ve polisler hakkında suç duyurusunda bulunmak için Ankara Adalet Sarayı’na gelen öğrencilere ters kelepçe yapıldı. Adliye önünde gözaltına alınan öğrencilerin isimlerinin Seçil Işık, Simla Eroğlu, Celil Resuloğulları, Çağla Çakır, Ayşenur Gidergi olduğu öğrenildi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz