Ana Sayfa İklim Kazdağları mücadelesinde “alkış” gözaltısı

Kazdağları mücadelesinde “alkış” gözaltısı

Çanakkale'de Kazdağları'nda altın madenine karşı başlatılan eylemlerin birinci yılında, çevre örgütleri tarafından yapılmak istenen eyleme yapılan polis müdahalesi esnasında çekilen görüntülerde, olayı izleyen bir vatandaşın alkışladığı için gözaltına alındığı ortaya çıktı.

Kazdağları’nda altın madenine karşı başlatılan eylemlerin birinci yılında 9 kişinin gözaltına alındı. Olay esnasında çekilen görüntülerde bir vatandaş tepki olarak alkışladığı için polis tarafından gözaltına alındığı kameralara yansıdı.

Geçtiğimiz pazar günü, Kazdağları’nda siyanürle altın madenciliğine karşı başlatılan ‘Su ve Vicdan Nöbeti’nin 1’inci yıl dönümü nedeniyle çevre örgütlerinin yapmak istediği basın açıklaması, polisin engellemesiyle karşılaşmış ve 9 kişi gözaltına alınmıştı. Polis, müdahalenin gerekçesi olarak valiliğin bir gün önce Koronavirüs pandemisini gerekçe göstererek aldığı toplantı yasağını göstermişti.

Olaya ilişkin ortaya çıkan görüntülerde ise, bir vatandaşın eylemcilere müdahale edildiği esnada tepki olarak alkışladığı için gözaltına alındığı görüldü. (ANKA)

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz