Ana Sayfa Çalışma Hayatı Liderlerden 1 Mayıs mesajları

Liderlerden 1 Mayıs mesajları

Siyasi parti liderleri 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Erdoğan: 1 Mayıs’ın, ücretten sosyal haklara kadar bütün alanlarda işçilerimiz için iyileştirmelere vesile olmasını temenni ediyorum

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü dolayısıyla yayımladığı mesajda şu ifadelere yer verdi:

“Alın teri dökerek çalışırken ülkemizi de büyüten işçi kardeşlerimin 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü tebrik ediyorum.

İnsanımızın geleceğe güvenle ve umutla bakabilmesinin bir veçhesinin de emek konusunda adaletin tesis edilmesi olduğunun bilinciyle, bugüne kadar uyguladığımız iktisadi kalkınma politikalarımızın her safhasında insan odaklı hareket ederek, işçilerimizin haklarını ve menfaatlerini gözetme gayretinde olduk.

Bütün çalışanlarımızın şartlarını iyileştirme, hak ettikleri en iyi ücreti almalarını sağlama ve adil bir çalışma ortamı oluşturma noktasında çok önemli adımlar attık, atmaya da devam ediyoruz.

Tüm dünyayı etkileyen ve çalışma hayatında yeni düzenlemeleri zorunlu kılan koronavirüs salgınından işçi kardeşlerimizin en az şekilde etkilenmesi için de büyük çaba harcadık.

Salgının ekonomik ve sosyal yaşama etkilerinin azaltılması için uygulamaya aldığımız düzenlemeler kapsamında işçilerimizin istihdamlarının devamını sağlayacak, haklarını koruyacak birçok tedbir ve desteği hayata geçirdik.

Büyüyen ve güçlenen Türkiye’mizde her bir vatandaşımızın refah seviyesinin yükselmesi, istihdamın artması için çalışmaya devam edeceğiz.

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nün, ücretten sosyal haklara kadar bütün alanlarda işçilerimiz için iyileştirmelere vesile olmasını temenni ediyorum.”

Kılıçdaroğlu: Sakın ola umutsuzluğa kapılmayın

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü mesajı şöyle:

“Bugün 1 Mayıs. Emeğin bayramı, işçinin bayramı, alın teri dökenlerin bayramı. Bayramınız öncelikle kutlu olsun. Sorunlarınız var, biliyorum. Çaresizlik içindesiniz, onu da biliyorum. Ama sizden tek isteğim var, sakın ola umutsuzluğa kapılmayın. Biliyorum, milyonlarca işsizimiz var, bir işsizler ordusu yaratıldı. Bunun da farkındayım, ama hep beraber bu ülkede örgütlü işçi mücadelesini başlatacağız. Hep beraber. Çalışanlar, alın teri dökecek ve emeklerinin karşılığını alacaklar. Sendikalı olacaksınız. Haklarınızı size teslim edeceğim. Bu ülkede barışı, huzuru, her evde huzuru sağlamaya söz veriyorum. Sizin, alın terinin her zaman yanında olacağım.”

Sancar: Yepyeni bir yaşamı hep birlikte kuracağız

HDP eş Genel Başkanı Mithat Sancar’ın 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü mesajı:

“1 Mayıs en çok umut demektir. Umudumuz işçilerin, emekçilerin, yoksulların, yok sayılanların mücadelesinde, dayanışmasında… Yepyeni bir yaşamı hep birlikte kuracağız, burada ve her yerde. 1 Mayıs kutlu olsun. Bijî 1’ê Gulanê”

Buldan: Dayanışmayla büyüyeceğiz

HDP eş Genel Başkanı Pervin Buldan’ın 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü mesajı:

“Sömürünün olmadığı, emekçilerin ve halkların özgürlük ve eşitlik içinde yaşadığı bir ülke ve dünya için emeğin hakkını savunmaya devam edeceğiz. Dayanışmayla büyüyeceğiz. Bütün dünya emekçilerinin ve halklarının 1 Mayıs Bayramı kutlu olsun. Yaşasın #1Mayıs #BijîYekGulan”

Bahçeli: Emek erdemdir, ekmektir, rızıktır, nimettir

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü mesajı:

“Emeğin ve dayanışmanın gününü eşkıyalığın ve dalaletin ortamı haline getiren odaklara aziz milletimiz müsaade etmeyecektir. Bu vesileyle emekçilerimizi gönülden selamlıyor, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü tebrik ediyorum. 

Beden, kol ve kafa gücüyle çalışan her emekçimizi, her işçimizi hasretle kucaklıyorum. Emek erdemdir, ekmektir, rızıktır, nimettir. Ne mutlu vatan ve millet sevgisiyle geleceği inşa eden, bu şuurla hayatını kazanan fedakâr emekçilerimize. Rabbim işlerini kolay etsin.”

Akşener: Alın teriyle üreten tüm emekçilerimizin gününü kutluyorum

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü mesajı:

“Sabahın ilk ışıklarından gecenin en karanlığına, yaşamımızın her alanında, Ülkemizin gelişmesi için alın teriyle üreten tüm emekçilerimizin #1Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü kutluyorum.”

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz