Ana Sayfa Dış haberler Lübnan Enformasyon Bakanı istifa etti

Lübnan Enformasyon Bakanı istifa etti

Lübnan'ın başkenti Beyrut'taki limanda geçen salı günü meydana gelen patlamanın ardından Enformasyon Bakanı Menal Abdussamed, Lübnan halkından taleplerini karşılayamadığı için özür dilediğini söyleyerek istifa etti.

Lübnan’ın başkenti Beyrut’taki limanda geçen Salı günü meydana gelen patlamanın ardından Enformasyon Bakanı Menal Abdussamed, Lübnan halkından taleplerini karşılayamadığı için özür dilediğini söyleyerek istifa etti.

El Jadeed adlı yerel televizyon kanalının haberine göre, Lübnan’ın Enformasyon Bakanı Menal Abdussamed, Salı günü Lübnan’ın başkenti Beyrut’ta meydana gelen, en az 158 kişinin ölümüne ve 6 bin kişinin yaralanmasına yol açan büyük patlamanın ardından istifa etti.

Lübnan’daki değişimin belirsizliğini koruduğunu ve amaçlarının gerçeklerle uyuşmadığını söyleyen Abdussamed, “Lübnanlılardan, taleplerini karşılayamadığımız için özür dilerim. Şehri vuran korkunç patlamaların ardından hükümetten istifa ediyorum” dedi.

Patlamalar nedeniyle dört milletvekili de bir gün önce istifa ettiğini duyurmuştu.

Cumartesi öğleden sonra, siyasi sistemin elden geçirilmesini talep eden hükümet karşıtı protestolarda binlerce kişi Beyrut şehir merkezinde sokaklara döküldü. Göstericiler hükümet yetkililerinin istifa etmesini talep ederken, erken seçim önerisinde bulunan Başbakan Hasan Diyab, ülkedeki siyasi çevreler arasında anlaşma sağlamak için iki aya daha ihtiyacı olduğunu söyledi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz