Ana Sayfa Kent Malatya’da risk büyüyor, günde ortalama 100 yeni vaka

Malatya’da risk büyüyor, günde ortalama 100 yeni vaka

Malatya Valisi Aydın Baruş, kentte Koronavirüs vaka sayısının arttığını söyleyerek, "Son 4 gündür günlük 100'lü rakamları aşıyoruz. Toplamda pozitif vaka sayımız 2 binin üzerine çıktı. Şu anda aktif olarak takip edilen bin civarında hastamız var" dedi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından yapılan açıklamalarda vaka ve ağır hasta sayısıyla öne çıkan İstanbul, Ankara, Konya, Gaziantep ve Diyarbakır illeri dışında da il yöneticilerinden gelen açıklamalar riskleri gözler önüne seriyor. Malatya Valisi Aydın Baruş, Koronavirüs salgınında kentteki son duruma ilişkin açıklama yaptı.

Son 4 gündür günde ortalama 100’e yakın pozitif vakanın çıkması üzerine açıklama yapan Vali Baruş, Malatya’da ilk vakanın tespit edildiği 15 Mart’tan itibaren 1 Temmuz’a kadar düşük sayılarla seyreden salgının bu tarihten itibaren sürekli yükselişe geçtiğini belirterek, “Toplamda pozitif vaka sayımız 2 binin üzerine çıktı. Şu anda aktif olarak takip edilen bin civarında hastamız var. Maalesef 44 vatandaşımızı Koronavirüs salgını nedeniyle kaybettik. 6 binin üzerinde vatandaşımız pozitif vakanın temaslısı olarak evlerinde izole edildiler. Hasta sayılarından da anlaşıldığı üzere artık neredeyse hepimizin çevresinde en az bir tane Koronavirüs hastalığına yakalanmış veya geçirmiş bir tanıdığımız var. Neredeyse her sokakta en az bir pozitif vakamız oldu. Muhtemelen bundan sonraki günlerde de benzer durumlarla karşılaşacağız” ifadelerini kaydetti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz