Ana Sayfa Eğitim MEB’den yandaş şirkete 4,5 milyon liralık ihale

MEB’den yandaş şirkete 4,5 milyon liralık ihale

Milli Eğitim Bakanlığı'nın (MEB) bir adet etki analizi, 6 adet araştırma raporu ihalesini AKP’ye yakınlığı ile bilinen İhsan Aktaş’ın şirketi aldı. İhale Genar Araştırma Danışmanlık Eğitim Şirketi tarafından 4 milyon 570 bin lira karşılığında alındı.

Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü, 29 Kasım 2021’de çıktığı ihalede bir adet etki analizi ve 6 adet araştırma raporu hazırlatacağını duyurdu.

4 firma ihale şartnamesini alırken, ihaleye yalnızca AKP’ye yakınlığıyla bilinen İhsan Aktaş’ın sahibi olduğu Genar Araştırma Danışmanlık Eğitim Şirketi katıldı.

Sözcü’den Deniz Ayhan’ın haberine göre şirket, 4 milyon 570 bin lira karşılığında ihaleyi aldı. Araştırma raporları için 28 Aralık 2021’de sözleşme imzalandı. Araştırmaların 28 Nisan 2022 tarihine kadar tamamlanacağı açıklandı.

İhaleye konu olan araştırmalar ve etki analizi, Suriyeli Çocukların Türk Eğitim Sistemi’ne Entegrasyonu’nun Desteklenmesi Proje Koordinatörlüğü için yapılacak. Bu kapsamda Suriyeli ve Afganistan, Irak, Somali, Yemen, Filistin gibi yabancı uyruklu çocuklar için, “Okul dışı kalmış çocuklar araştırma raporu, öğretmen ve yönetici yeterlilikleri araştırma raporu, uyum sınıfları ve Türkçe dil eğitimi araştırma raporu, özel eğitim ve rehberlik hizmetleri araştırma raporu, veli eğitimi ve velilerin eğitim sürecine katılımı araştırma raporu ve Covid-19’un eğitime etkileri ve uzaktan eğitim sürecine ilişkin araştırma raporu” hazırlanacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz